Wpis z mikrobloga

  • 211
Pierwsze godziny urlopu w Polsce:

- Złotówa współczująca mi że nie mieszkam w Polsce i co ja jeszcze robię w tej Anglii, że pewnie robię na zmywaku jak wszyscy za minimalna i tracę czas na deszczowej wyspie skoro wszyscy wracają do Polski bo pełno godziwej pracy za 12zl/h. On widział Amerykę i wrócił do kraju w stanie wojennym a cała ta Brytania to tym bardziej nie równa się zachodowi. Trzeba ogólnie wracać bo jakiś kołchoz na przedmieściach z kapitałem niemieckim powstaje i robota jest
- na 10 przypadkowych osób zapytanych o drogę, 5 to Ukraińcy nie mówić polski
- atrakcje wieczoru zasponsorowala grupa lokalsów składającej się z faceta który motyką kosił trawę pod ławka i drugiego #!$%@?ącego miotła w kierunku kobiety biegającej boso po płycie dworca PKS.

Dzień dobry #polska. Tęskniłem.

#topkek #emigracja #uk #drogipamietniczku
  • 48
  • Odpowiedz
@GhostxT: Panie, gdzie pan trafiłeś? 25+ lat żyję w Polsce i takich przygód nie miałem. Z całej opowieści uwierzę w punkt drugi. Chociaż mimo, że wszyscy Ukraińcy których spotykam mówią bardziej lub mniej łamanym polskim, mówią i zazwyczaj to porozumiewanie im sprawnie idzie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@CzerstwaBulka Przyjechałem tu na parę dni z ciekawości zobaczenia jak się Polska zmienia, jak i spotkania się że znajomymi którzy są wciąż w kraju. 5dniowy pobyt tutaj, jakimś długim urlopem bym tego nie nazwał.
  • Odpowiedz
via Android
  • 12
@BaKaZa Nie musisz, historia pozostanie autentyczna. Taxi poleciły mi nawet pewne Mirki tutaj. 20 minutowa jazda 15 letnim passatem z wąsatym Januszem wystarczyła mi by sobie uzmysłowić że esbecka mentalność w narodzie nadal jest spotykana. Punkt trzeci miał miejsce na dworcu we Wrocku i pewna dziewczyna mi tłumaczyła że to może tylko ze względu na juwenalia takie zamieszanie. Chciałbym w to wierzyć xD
  • Odpowiedz
@GhostxT: Mireczku, tutaj naprawdę jest burdel. I pomyśl, że Wrocław to i tak cywilizowana Polska, na wschodzie tego januszostwa jest wielokrotnie więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Póki nie wymrze pokolenie wychowane w szarej rzeczywistości PRLu i do realnych zmian w kraju nie zabiora się młodzi, wychowaniu w duchu wolności i kapitalizmu tutaj dalej będzie Rosja, tylko w nieco trzeźwiejsza i w czystszych butach.
  • Odpowiedz
Póki nie wymrze pokolenie wychowane w szarej rzeczywistości PRLu i do realnych zmian w kraju nie zabiora się młodzi, wychowaniu w duchu wolności i kapitalizmu tutaj dalej będzie Rosja, tylko w nieco trzeźwiejsza i w czystszych butach.


@pelen_spokoj: Ja już przestaję w to wierzyć, społeczeństwo jak gąbki wchłania zasady rodem z PRL. Chyba, że mówisz o naprawdę długim procesie zmian.
  • Odpowiedz
  • 544
@GhostxT nieźle. Ja całe życie w Polsce a takich historii nie mam. Jak to robicie że magicznie trafiacie na najgorsze z najgorszych tuż zaraz po przylocie do Polski? Szukacie na siłę?
  • Odpowiedz
@GhostxT

A ja spedzilem tydzien w UK u rodziny. I dowiedzialem sie o roznych zmianach, np. O ile dawniej paszport dla dziecka urodzonego tam po paru latach pobytu nalezal sie bez problemu to tetaz trzeba zaplacic ponad 600 funtow... Jak sie starasz o obywatelstwo to wprost pisza ze moga twojego emaila sprawdzac, a takze wymagających dokladnej listy kiedy w ciagu ostatnich X lat byles za granica. Przypadek zwyzywania kobiety za bycie Polka
  • Odpowiedz
@be_a_st z e-mailem to bzdura. Z wyjazdami to zostało niedawno zmienione - wszystkie wyjazdy z kraju w danym roku które składają się razem na więcej niż pół roku i ich uzasadnienie, tylko w okresie który chcesz zaliczyć na poczet okresu wymaganego do uzyskania obywatelstwa co już nie brzmi tak nieracjonalnie, nie? Bo jeśli wymaga się 6 lat pobytu a przez rok Cię w kraju jednak nie było, to np. Mogłeś być w
  • Odpowiedz
@kotCzarownicy coz, ja tylko znam historie od strony czlowieka z pl z wyzszym wyksztalceniem ktory niedawno to wypelnial. I nigdy nie byl dlugo poza UK, a domagali sie wlasnie dokladnych dat kazdego wyjazdu ktore musial odtwarzac pozniej ze zdjec itd... Urzednik tez mowil aby nie pobierac i nie wypelniac wniosku wczesniej bo sie co : chwile zmienia.

Podsumowujac: rzecz w tym ze sie sporo na gorsze pozmienialo, nie tylko od strony jakiegos
  • Odpowiedz
@be_a_st też się teraz staram o PR i przygotowuję wniosek, poprzednia interpretacja przepisu dotyczącego wyjazdów została niedawno zmieniona odgórnie przez Home Office właśnie ze względu na błędną interpretację przez poszczególnych urzędników imigracyjnych. No i szkoda roboty Twojego krewnego bo cała historię wyjazdów home office udostępni Ci na twój wniosek. (tak, oni naprawdę to mają ʕʔ)
  • Odpowiedz
Taxi poleciły mi nawet pewne Mirki tutaj.


@GhostxT: Taxi poleciły Mirki? Jakieś dziwne Mirki. Nie rozumiem młodych ludzi, którzy jeżdżą taksówką, gdy mają do wyboru Ubera.
  • Odpowiedz