Wpis z mikrobloga

Mirki, warto robić IELTS? Ucze sie angielskiego lekko 16 lat, rok za granicą, na codzień w pracy od 4 lat, no i chciałbym jakoś to poprzeć certyfikatem wreszcie. Trzeba długo sie uczyć żeby wskoczyć na poziom C2 (w IELTS chyba 9)?
No i jak to jest oceniane - zrobie błąd i mam ocene niżej?

#angielski #pytanie #pracbaza
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@Rabusek moim zdaniem, miedzy c1 a c2 jest przepaść, choć nie śledzę już tego. Wiadomo, lata nauki nie sa dobrym wyznacznikiem umiejętności. Bardziej dobry akcent, nieszablonowe słownictwo i bardzo dobrze opanowana gramatyka.
  • Odpowiedz
@Rabusek: a naprawde jest ci do czegos potrzebny ten certyfikat?
My Polacy mamy jakas manie na punkcie dyplomow i certyfikatow. Jak sam mowisz masz udekimentowane uzywabie jezyka w pracy w polsce jak i zagranica.
Ja osobiscie pracuje w polsce w brytyjskiej firmie, studiuje online na uniwersytecie w uk i nie mam zadnego certyfikatu
  • Odpowiedz
@Rabusek: @velaskez: To prawda, 2 lata waznosci. Z tym ze IELTS jest najlepszy pod wzgledem akademickim, tj jesli chcesz aplikowac na uczelnie. Sama robilam w zeszlym roku. TOEFL jesli dobrze pamietam nie ma zadnej waznosci, ale jest taki bardziej "zyciowy", czyli mniej akademicki, jakies zwroty codzienne, akcenty. Jesli potrzebujesz sam dla siebie dokumentu w CV "w razie w" to lepiej isc chyba w ta strone.
  • Odpowiedz