Wpis z mikrobloga

W zasadzie puzzle są z grubsza poukładane, kilka osób się namęczyło i poświęciło masę czasu i czapki z głów przed wami, jednak parę rzeczy w układance nie klei.
1. Skoro z całej sprawy wyłania się obraz dilerów, handlarzy żywym towarem itd. to raczej średnio im szedł ten interes, że trzeba sprzedać meble żeby uzbierać 4 koła na bilet.
2. Czemu akurat 4 tys? Nie oszukujmy się, Egipt ostatnimi czasy to jeden z tańszych kierunków i jest masa tańszych ofert w te rejony.
3. Skoro Magdę sprzedali to po co ta szopka? Scenariusz minimum rozgłosu: dziewczyna dzień czy dwa po przylocie znika, w gazetach pojawiają się nagłówki "Polska turystka zaginęła", śledztwo umorzone z braku dowodów. A tu wożą Ją od szpitala do szpitala i jeszcze lotnisko zahaczają po drodze.
#magdazuk
  • 10
  • Odpowiedz
@Bialy_Polak: dlatego wątek narkotykowy słabo mi tu pasuje. Prędzej oni mieli lecieć po towar niż coś przywieźć. To by tłumaczyło sprzedaż mebli i auta.
4 tys. Bo tyle pewnie im brakło
Bo Magdzie nie skasowali pamięci po GHB, przyszprycowali ja mocniej i dalej nic, musieli więc jechać do szpitala żeby mieć alibi że była naćpana i mogła gwałt sobie uroić lub była z nią już naprawdę źle jak wjeżdża na
  • Odpowiedz
@Bialy_Polak: co mnie jeszcze zastanawia, to że ludzie mówią, że między innymi Markus i rezydent byli w zmowie, a ta nagrana rozmowa to alibi.., tylko dlaczego po Magdy "em" Markus dopytuje "ten rezydent?!" - co rzuca oczywiste podejrzenia na rezydenta
  • Odpowiedz
@ladyoutwalking: według mnie jest w zmowie bo jego gadka inaczej by wyglądała z Magda gdyby mu na niej naprawdę zalezalo. Poza tym zrzucilby winę, że zgwałcili ja. Przecież na to ma dowód. Magda daje proste znaki. Oni mają na niego haka dlatego tak to wygląda. Na początku chciał ich wsypać a teraz wie że na niego też coś jest.
  • Odpowiedz
@BananZKlubu: jeśli miałabym iść w tym kierunku, że Marcus jest w to zaplątany, to prędzej obstawiałabym, że coś było zaplanowane, ale poszło nie tak (bo na przykład wykorzystali/zgwałcili Magdę) i wtedy układ się posypał i Markus chce wrobić rezydenta, stąd skierowanie podejrzenia właśnie na niego tym pytaniem "ten rezydent?!" (swoją drogą, jak cała rozmowa wydaje mi się nad wyraz spokojna, tak w tym momencie chyba serio się zdenerwował)
  • Odpowiedz
@BananZKlubu: Ja też jestem zdania, że jeżeli wątek z dragami, to w drodze powrotnej, bo jak ktoś trafnie ujął nie wiezie się drewna do lasu.
Brakło im 4 tys? Z całej historii wyłania się ich obraz jako dilerów od dłuższego czasu. Wiec pewnie jakiś kapitał już mieli. A skoro to Magda miała by przewieść to w sobie to ile mogła by pomieścić (z góry odrzucam wersję że wrzuci 10 kg.
  • Odpowiedz
@ladyoutwalking: @Bialy_Polak: Też wydaje mi się, że to miałbyc prosty deal. Rezydent zaproponował pomoc we wszystkim. Niech Ziobro wbija do Greya we Wrocławiu. Bo mogli się tam poznać i nawet poznać w kiblu przy tym że ktoś pociąga w toalecie. Po tem porozmawiali że rezydent może pomóc tanio dostarczyć co tylko chcą. Magda poleciała na pewno nie sama. Może ten Maciej leciał nawet z nią. Przy dealu dali
  • Odpowiedz
"ten rezydent?!" (swoją drogą, jak cała rozmowa wydaje mi się nad wyraz spokojna, tak w tym momencie chyba serio się zdenerwował)


No w końcu ktoś to napisał, przy całej analizie każdego szmer nagrania nikt na wykopie jakoś nie zwrócił uwagi na to, że kiedy ona mówi EM, jemu podnosi się ton głosu i pyta jakoś tak dobitnie "ten rezydent?" jakby jej dawał do zrozumienia coś w stylu "za dużo powiedziałaś, szybko zrzuc
  • Odpowiedz