Wpis z mikrobloga

Ważne pytanie w sprawie. Czy gwałt/stosunek seksulany mozna stwierdzić po tygodniu od zgonu? To samo z narkotykami są sprzeczne informacje, że jest juz za pozno i nic nie wykryją
#magdazuk
  • 12
@Ferb: Co do gwałtu to nie wiem, natomiast jeżeli chodzi o narkotyki to zależy jakie. Stymulanty są wykrywane we krwi do 2-3 dni od zażycia (w zależności od wydolności wątroby), z kolei w moczu do 1-2 tygodni od zażycia (w zależności od wydolności nerek). Istnieje jeszcze możliwość wykrycia narkotyków w organizmie poprzez oznaczanie narkotyków we włosach - jest to metoda zatwierdzona przez sądy w Polsce jako dowód w sprawie. Jednakże ta
@konsumpcjusz: Ja #!$%@?... W przypadku osoby zmarłej możemy wykryć obecność narkotyków - zażytych w/w przedziałach czasowych - jeżeli odpowiednio szybko, od momentu śmierci, uda się pobrać i zabezpieczyć próbki moczu bądź krwi. To chyba jasne, że ciężko byłoby o takie próbki w przypadku denata w stanie skrajnego rozkładu. W przypadku Magdaleny, jeżeli egipscy patomorfolodzy należycie wykonali swoją pracę, nie widzę powodów aby nie dało się ustalić czy dziewczyna w okresie ostatniego
@dziewczynka-z-zapalkami: Geez, ludzie czytajcie dokładnie doniesienia. Według lekarza, który zajmował się Magdą po upadku, dziewczyna straciła dwa litry krwi - nie wierzę, że nikt tego nie zabezpieczył. Poza tym nie wiemy czy w ogóle doszło do transfuzji, która notabene miała być dokonana po przewiezieniu jej do szpitala w Hugardzie.
@dziewczynka-z-zapalkami: Ja #!$%@?ę, jeszcze raz, czytamy uważnie i ze zrozumieniem! Jeżeli nie wykryją z próbki krwi to mają jeszcze do dyspozycji próbki moczu zmagazynowane w pęcherzu moczowym. Ponadto pozostaje jeszcze oznaczenie ewentualnych narkotyków we włosach. Magda przyleciała do Egiptu 26 kwietnia, tj. w środę, zginęła w niedzielę, piątego dnia pobytu, więc to może być niewystarczający czas na wbudowanie się w strukturę włosa cząstek z których zbudowany jest narkotyk, niemniej można by