Wpis z mikrobloga

Kamil Glik - Polski piłkarz, którego chyba każdy zna. Dzięki świetnym występom w Torino, Monaco czy także w naszej Narodowej Reprezentacji zyskał dziesiątki tysięcy fanów na całym świecie. Osobiście zdobył wiele wyróżnień jako piłkarz prowadząc Torino, którego przez 3 sezony był kapitanem do najlepszych wyników od lat, lecz czysto piłkarskie osiągnięcia mogą i chyba jednak są już niczym w porównaniu do jego zachowania na boisku piłkarskim w niejednym momencie.

1. Grudzień 2012 roku. Derby Turynu - Juventus vs Torino. Kamil Glik w 35 minucie meczu w brutalny sposób atakuje obiema nogami kostkę przeciwnika - Emanuele Giaccheriniego. Od razu dostaję czerwoną kartkę a media we Włoszech zawrzały.

Brutal1

2. Sytuacja, która miała miejsce w naszej reprezentacji. Polska vs Kazachstan, gdzie to Glik "podnosi" leżącego na ziemi Kazacha.

Brutal2

3. Sytuacja z wczoraj. Kamil Glik w brutalny sposób i z premedytacją co widać po jego twarzy atakuję nogę przeciwnika a dokładnie wybiera kolano przeciwnika -
Gonzalo Higuaina.

Brutal3

Mój wpis to nie jest żaden atak wymierzony w Kamila, ale po prostu pokaz jego chamskich zachowań na przestrzeni tylko ostatnich 5 lat i to tylko tych najbardziej chamskich. Nasza reprezentacja narodowa już niedługo może zapewnić sobie udział w Mistrzostwach Świata w Rosji, a Kamil Glik jest jej podstawowym elementem. Jaką możemy mieć teraz pewność, że w kluczowych momentach na tych zawodach Glik swoim zachowaniem nie zaprzepaści tej wielkiej szansy? Czy jak Polska będzie grać z Argentyną czy reprezentacją Włoch to czy Glik znowu będzie "polował" na piłkarzy Juventusu? Tak nie może się stać.

Takie zachowanie nie jest normalne. Jak zauważył mirek @thisisthesix Kamil przed meczem z Juventusem "na twitterze polubił wpis fana Interu który napisał mu aby połamał nogi dla Dybali" a wcześniej na swoim fp umieścił zdjęciu z brutalnego faulu na piłkarzu Juventusu. To może oznaczać, że Kamil swoje zachowanie planował już wcześniej co jest po prostu kompletnie niepojęte. Zawodowy piłkarz a zachowanie jak morderca. W wywiadzie którego udzielił po meczu Glik nie ma sobie nic do zarzucenia, żadnej skruchy czy sumienia. Kamil może mieć jakiś problem o którym nikt nie wie. Dla dobra nie tylko siebie jak i klubu czy reprezentacji powinien udać się na spotkanie z psychologiem, bo taki gniew może mieć wiele przyczyn i tylko specjalista będzie mógł ocenić i pomóc mu.

Kamila zawsze ceniłem za jego grę, ale te zachowania pewnie nie tylko mi przyćmiły jego piłkarskie sukcesy.


tl;dr Kamil ma poważny problem

#juventus #mecz #pilkanozna #reprezentacja #ligamistrzow #psychologia
Saganis - Kamil Glik - Polski piłkarz, którego chyba każdy zna. Dzięki świetnym wystę...

źródło: comment_SPWn1W3ZrjsalA0ZYwxvICZp3w4R5piG.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Saganis: z Kazachstanem akurat mu się nie dziwię, gość ewidentnie symulował (sam to zresztą pokazał jak wstał od razu po dotknięciu, za coś takiego powinni dawać czerwo moim zdaniem)
  • Odpowiedz
@Saganis:

Mój wpis to nie jest żaden atak wymierzony w Kamila, ale po prostu pokaz jego chamskich zachowań na przestrzeni tylko ostatnich 5 lat

Spoko, wczoraj ktoś wrzucał to samo xd

@Saganis:

tl;dr Kamil ma poważny problem

Eee nie. Problem to ma taki Pepe czy Rojo, który chyba kocha zimę bo lubi jeździć sankami.
Glik zagrał chamsko i faktycznie wytarł buty o 90mln/kg.

PS. W sumie nie zdziwię się, jeśli
  • Odpowiedz
@yourgrandma: To nie ma nic do rzeczy czy symulował czy nie. Sytuacja w trakcie meczu była napięta i Kamil nie wytrzymał. Za takie zachowanie są kary, a my jako reprezentacja nie możemy sobie na takie coś pozwolić.

@SunnO: Nie zgadzam się. Wymienieni przez Ciebie piłkarze grają po prostu brutalnie od początku. Kamil zazwyczaj nie ma takich akcji. On nie potrafi w ciężkich chwilach wytrzymać napięcia. Poza tym jego nienawiść do
  • Odpowiedz
@Saganis:

Wymienieni przez Ciebie piłkarze grają po prostu brutalnie od początku.

Mhm więc co? Mają większe prawo do brutalności? Xd

Kamil zazwyczaj nie ma takich akcji. On nie potrafi w ciężkich chwilach wytrzymać napięcia.

Dupa. Dwie z trzech akcji które wymieniłeś były z meczów z Juve. Akcji z Kazachami nie liczę bo to nie podpada pod tą kategorię.

Czy Pepe fauluje tylko piłkarzy Sevilli?

Nie. Pepe raczej starał się uszkodzić piłkarzy
  • Odpowiedz
@SunnO: Jasne, że nie mają. W ten sposób chciałem zwrócić uwagę czytającego na to, że Kamil ma jakby momenty wybuchu złości przez emocje których prawdopodobnie nie potrafi kontrolować w ciężkich chwilach. A niby czemu tej akcji nie liczysz? Za takie zachowanie jest kara od w postaci sędziego, za głupie zachowanie kara, która może skutkować wykluczeniem w ważniejszym/następnym meczu. Polska nie może sobie na takie coś pozwolić na MŚ2018, bo Kamil jest
  • Odpowiedz
@Saganis: śmierć? Bez przesady. Zarabiają grubą kapuchę, więc jakieś ryzyko musi być. Lepsza twarda i brutalna gra niż pajacerka jak obecnie w 70% spotkań.


@fractiioN: Ryzyko ryzykiem, ale jak ktoś ewidentnie robi komuś krzywdę powinien #!$%@?ć z boiska jak najszybciej. Jakby stanął na kolanie przy rzepce i szarpnął to mogłoby się to skończyć tragicznie dla nogi piłkarza.

Mam nadzieję, że dojebią mu solidną karę. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
2. Sytuacja, która miała miejsce w naszej reprezentacji. Polska vs Kazachstan, gdzie to Glik "podnosi" leżącego na ziemi Kazacha.


@Saganis: z Kazachstanem akurat miał rację...

tl;dr Kamil ma poważny problem


nie ma. Po prostu czasem mu puszczają nerwy. Jest masa piłkarzy (lub byłych piłkrzy) grających dużo brutalniej z dużo większymi nazwiskami od Glika i jakoś życie się toczy. Wspomnę tylko o Pepe, Joeyu Bartonie, czy Royu Keanie...

Pomijam już komentarze niektórych
  • Odpowiedz
@llllllll: Nie miał racji. Takie zachowanie jest zabronione i grozi za nie odpowiednia kara. My w tym wpisie nie rozmawiamy o Pepe czy Bartonie, lecz o Kamilu Gliku i reszta w tej chwila nie powinna nas obchodzić. Takie zachowanie jest karygodne, a u Kamila nie było widać nawet skruchy lecz premedytacje.
Okey, nie wiedziałem, ale to był tylko przykład. Wejdź na jego fp i zobacz co tam ludzie wypisują.
  • Odpowiedz
@Saganis: miał rację, bo Kazachowie zachowywali się w tym meczu jak debile (co zresztą udowodnił ten pajac chwilę po zetknięciu z nogą Glika), a krzywdy tym szturchnięciem nie mógł mu zrobić.
Rozmawiamy o brutalności w piłce nożnej, więc piszę, że Glik mimo że czasem puszczają mu nerwy nie jest nawet w czołówce boiskowych brutali i tyle.
Komentarze gimbusów na fanpejdżach celebrytów mnie nie interesują, więc nawet tam nie wchodzę, bo można
  • Odpowiedz
@kakorass: A coś więcej możesz powiedzieć czy brak Ci jednak argumentów? Uważasz więc, że tak na każdym meczu powinni zachowywać się piłkarze? Jestem ciekaw jakbyś spojrzał na to jakbyś jednego dnia grał w piłkę, która byłaby dla Ciebie wszystkim a drugiego przez brutalność przeciwnika miałbyś załatwione kolano i nie mógłbyś do końca życia chodzić bez kuli.

@llllllll: Racja, ale taka ocena nie należy do piłkarza - on ma grać a
  • Odpowiedz
@Saganis: ale popadasz w skrajności...
1. Pierwszy faul był ultra brutalny, jeden z najgorszych możliwych fauli, ale nie wynikał z frustracji, czy jak piszesz z tego, że Glik "nie wytrzymał psychicznie", tylko po prostu podjął błędną decyzję o interweniowaniu w sytuacji, w której w ogóle nie było takiej potrzeby, a że był bardzo rozpędzony to dynamika była potężna i w efekcie faul paskudny, ale wg. mnie w ogóle nie zamierzony. Nie
  • Odpowiedz
@Saganis: Każdy zawodnik ma swoje lepsze i gorsze strony. Cytując "Jaką możemy mieć teraz pewność, że w kluczowych momentach na tych zawodach Glik swoim zachowaniem nie zaprzepaści tej wielkiej szansy?" A jaką mamy pewność że taki Lewandowski nie wpadnie na jakiś pomysł? np. duszenie zza pleców jak w przytaczanym przez ciebie meczu Polska-Kazachstan albo mu się tak samo "przypadkowo" jak Glikowi nadepnie jak to zrobił w LM Boatengowi http://static.fangol.pl/content/c/1/0/c107b397b0a198a80f5916a55c8df140-full.gif No ale
ZOOT - @Saganis: Każdy zawodnik ma swoje lepsze i gorsze strony. Cytując "Jaką możemy...

źródło: comment_VPqZ7iZrolvllSt0GKq0oiSngnWuhzBS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ZOOT: Nie, nie robię tego wpisu dla plusów jak to ująłeś tylko po wczorajszej jego akcji przypomniało mi się kilka jego innych zachować i postanowiłem to wszystko ująć w temacie MŚ2018. Masz rację, Lewandowski też miał kilka takich akcji, ale jednak Glik brutalniej się zachowywał. W swoim wpisie napisałem też o jego zachowaniu w internecie, którego u Lewandowskiego nie można uświadczyć. Do tego 2 najgroźniejsze akcje z jego strony były przeciw
  • Odpowiedz