Wpis z mikrobloga

Mirki, została przywrócona służba wojskowa? Mój znajomy dostał wezwanie, mimo tego że nic z wojskiem nie miał wspólnego. Nie odbywał wcześniej służby, nie odbywał żadnych szkoleń wojskowych, nie ma pozwolenia na broń. Jest z rocznika 89.
#wojsko #pytanie
  • 36
  • Odpowiedz
@piotr-zbies: Dotyczy do wszystkich którzy mają książeczkę wojskową, czy określonych roczników, powiedzmy do 1990, bo chyba na nich skończył się pobór do wojska? Dlaczego skoro, jak wspomniałeś miał uregulować stosunek do służby, do 2013 nie robiąc tego nikt go już wcześniej nie upominał?
  • Odpowiedz
@piotr-zbies ale wtedy dostałby wezwanie do odbycia cwiczen wojskowych, a najprawdopodobniej wczesniej dostalby jeszcze wezwanie w celu nadania przydzialu mobilizacjnego. Przeciez nie ma ZSW, jest tylko sluzba przygotowawcza i cwiczenia rezerwy.
  • Odpowiedz
@Boyzee moze nie tyle olac, bo na wezwania jednak trzeba sie stawiac, ale moze jednak niech tam jutro dzwoni zapytac o co chodzi. Tym bardziej ze termin i tak juz minal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@saper_vodiczka: Przed chwilą z nim rozmawiałem, mówi że dzwonił i odradzono mu uczestnictwo. Ponoć na jego miejsce wybrano kogoś innego (Nie mam pojęcia jak to działa.) Ma dostarczyć jedynie pismo, że przebywa za granicą i już rzekomo nikt go męczyć nie będzie.
  • Odpowiedz
@saper_vodiczka: #!$%@?, nie wiem, on twierdzi że niby nic nie robił, nigdzie się nie zgłaszał. Kij go wie, czasami coś zrobi, a nie pamięta. Też wydawało mi się to abstrakcyjne wszystko, ale w zmienia się to wszystko, że mogłem po prostu coś przeoczyć i mogłoby się okazać, że jest obowiązkowy pobór.
@piotr-zbies: Nie, bo jest teraz za granicą. Mówił, że dzwonił tam i że wszystko niby spoko, tylko
  • Odpowiedz