Wpis z mikrobloga

Mirki i Węgierki,
rozłożyłem swoje #roidmi zeby zobaczyc gdzie tam jest mikrofon i wyprowadzic sobie na kabelku blizej kierownicy zeby lepiej zbierał. no i moje zdziwienie bylo calkiem duze bo nie widze tam nic co by wyglądało na mikrofon XD a juz na pewno go nie ma pod dziurka w obudowie ktora myslalem ze jest wlasnie dla mikrofonu XD
#elektronika #xiaomi #chinskiecuda #oszukujo
źródło: comment_AeaWz570tuNGFZgTn8H8Y4NvRaBNV4fi.jpg
  • 23
@mctortillabezmex: Myślę, że to jest to, zwłaszcza, że patrząc na ułożenie gniazd USB według obudowy tam był otwór na mikrofon. I raczej jest to mikrofon taki jak podesłałem z otworem od dołu. Generalnie to można kupić jakąś płytkę od arduino ze zgodnym mikrofonem i wystawić ją na kablu, ale czy chcesz się tego podejmować?
@mctortillabezmex: Jeszcze mnie naszła taka możliwość: jeśli możesz sprawdź jak działa mikrofon bez założonej obudowy. Może się okazać, że sam mikrofon jest beznadziejny i trzeba go wymienić. No chyba, że w każdym Roidmi jest tak słabo.
@mctortillabezmex: Generalnie jak masz pastę lutowniczą i trochę wprawy w lutowaniu powietrzem to jest łatwe w podmiance, ale wrażliwy na długie grzanie jest. No i nie ma pewności że to wina mikrofonu, raczej poprostu słabe miejsce w aucie.
@meloon: no tez mi sie wydaje ze słabie miejsce. nie mam lutownicy na gorace powietrze wiec raczej sie w to nie bede bawil. druga opcja to sobie popatrze które miejsce za deską byłoby dobre(np nad zegarami) i tam schowam moduł, zrobie mały otworek na mikrofon i wyprowadzę sobie kabel usb przy prawym wylocie powietrza od strony kierowcy bo tam mam uchwyt na telefon i powinno być lepiej
@mctortillabezmex: Fajnie jakbyś sprawdził, czy to wina miejsca próbując rozmawiac blisko urządzenia. Często uszkodzony mikrofon jest bardzo cichy, więc może być konieczna być jego wymiana. Jakbyś był z Poznania to mogę Ci go wymienić, pewnie da się dopasować jakiś model z telefonu.