Wpis z mikrobloga

Analiz zainspirowana komentarzem jednego z wykopowiczów który nie wierzy w rynek pracownika w Polsce. Pokazuję jaki mamy poziom bezrobocia w Polsce (GUS/BAEL), co to jest rynek pracownika/od czego zależą wynagrodzenia. I jak zmieniały się wynagrodzenia w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat.: https://www.wykop.pl/link/3732135/jakie-mamy-bezrobocie-w-polsce-wedlug-gusu-i-bael-czy-bedzie-rynek-pracownika/
#mikroreklama #gpw #gielda #inwestowanie #inwestycje
@letitbe @bartez_94 @Maks_S @badtek @Saeglopur @FireDash @zielonek1000 @nobrainer @kopytkujacy_bombelek @panpele @Traderrr @szcz33pan @invtraveler @SirBlake @rotero @pitrek136 @akcer @luke_cornet @bart_212 @topol @konik_polanowy
  • 18
  • Odpowiedz
Rynek pracownika to będzie, jak do nas będą imigrować ludzie z klasy średniej z zachodu na zarobek. Póki co wciąż jest odwrotnie.
A co do wzrostu płac i business friendly to mnie w latach 90tych było stać na kupno 5 paczek fajek za godzinę roboty.
To ile bym dzisiaj musiał zarabiać?
  • Odpowiedz
@szcz33pan:
Czytam te regulacje i mi się nóż w kieszeni otwiera. Jesteśmy parszywą eurokomisaryczną kolonią a Polacy dalej ślinią się do UE prawie jak kiedyś niektórzy do ZSRR. Dziady i ojcowie umierali za ojczyznę a tu ci patałachy będą dyktować ile kto #!$%@? musi być okradziony na używkach. W tym wypadku minimum 60%.
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=celex%3A32011L0064
Gdyby Polacy wiedzieli wszystko o UE to byśmy dawno z niej #!$%@?
Wcale się nie dziwię że
  • Odpowiedz
@MichalStopka_pl: Panie Michale a ile w Polsce przybyło miejsc pracy w ciągu ostatniego roku?

Czy ma Pan dane na temat emigracji z Polsi w latach 2015, 2016? Ilu Polaków wyjechało z kraju?

edit: jeszcze jedno pytanie?

Czy cykl 10 letni polega na tym że przez 10 lat jakieś 2 lata jest rynek pracownika a kolejne 8 to przepychanie się łokaciami o pracę za najniższą krajową?

Bo w latach 2000-2010 tylko lata
  • Odpowiedz
@MichalStopka_pl: wiesz co ci powiem? że najbardziej realna stopa bezrobocia to stpa bezrobocia wśród młodzieży, dlaczego? bo niemal 100% młodych ludzi chce pracować i stanowi zasób na rynku pracy, a np. 50 latków już jest różnie bo mamy górników, policjantów i innych na emeryturach, którzy zaniżają te zasoby, a mnie bardzo ciekawi jak by wyglądało bezrobocie na Śląsku gdyby nie było wcześniejszych emerytur w górnictwie
  • Odpowiedz
@ghettonoble: Pewnie byłoby znacznie niższe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo wiesz co. Gdyby nie było tych wszystkich komunistycznych przywilejów to oznaczałoby zdrową, wolnorynkową gospodarkę. Prywatne firmy itd. I bylibyśmy już na znacznie wyższym poziomie rozwoju. Znacznie bliżej Niemiec. A tak system socjalny powoduje, że rzesza ludzi musi być utrzymywana przez garstkę ludzi pracujacych, I płacących na nich podatki/składki. Bo przecież oni z czegoś te środki muszą mieć.
  • Odpowiedz
@MichalStopka_pl: to dlaczego na Śląsku pracuje niespełna 1 mln 800 tysięcy osób? na 4,6 mln ludzi? ciekawe nie?

zresztą statystyki swoje, a życie swoje ja wiem że w polsce jest #!$%@? na rynku pracy bo wiem jak jest na zachodzie i mnie żadna propaganda o rynku pracownika nie przekona, za kilka miesięcy w polsce bezrobocie spadnie o jednego obywatela który wyląduje za granicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ghettonoble: oczywiście, że na zachodzie jest lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to właśnie dlatego że tyle osób nie pracuje na Śląsku, wi innych regionach. To po komunie. Im więcej nie pracuje bo taka mentalność/brak kompetencji, tym gorzej w kraju. Z drugiej strony, tak jak pisałem w wrzuconej analizie, zrobiliśmy ogromny skok. Pomiędzy tym co jest a kiedyś było
  • Odpowiedz