Wpis z mikrobloga

1 lipca zostanie zorganizowany kolejny, drugi już w Polsce protest przeciw szkodliwym praktykom Świadków Jehowy. Odbędzie się pod stadionem Legii w Warszawie, podczas kongresu Świadków Jehowy, przez co jest szansa by trafić do osób, które dopiero dały się złapać na propagandę tego wyznania i pokazać im to, czego świadkowie im nie powiedzą. W ten dzień pojawią się również media by nagrać krótkie reportaże z kongresu więc jest duża szansa na szerokie nagłośnienie tematu

Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicach i rozumiesz jak istotne jest przestrzeganie ludzi przed tą organizacją to zachęcam do wzięcia udziału, nawet jeśli nigdy świadkiem Jehowy nigdy nie byłeś. Więcej informacji i możliwość zaznaczenia swojej obecności na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1313038068774070??ti=ia

#archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #protest #religia #polska
ohmyjw - 1 lipca zostanie zorganizowany kolejny, drugi już w Polsce protest przeciw s...

źródło: comment_TmkduXwmEhPXiPAnJmewQPpddiM4CaNq.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@robertx: Organizatorzy pisali, że prawdopodobnie będzie dogrywka w niedzielę, 2 lipca. Więc jeśli nie wyrobisz się na 1-szy dzień, to może zdążysz na drugi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chcesz_Pomarancze: Demostracja zostanie zgłoszona, tak więc jest całkowicie legalna. I tak, wolność słowa polega właśnie na tym, że mamy prawo powiedzieć głośno o czymś, co naszym zdaniem jest szkodliwe.

@kemba_kukuczkov: Jeśli tyle czytałeś i do dzisiaj nie wiesz to nie wiem co jeszcze mogę Ci powiedzieć. Ta organizacja rozbija rodziny, tworzy aspołecznych obywateli którzy w dupie mają wszystkich dookoła bo i tak wg nich wszyscy oprócz nich niedługo zginą w
  • Odpowiedz
@ohmyjw: nie mogę się opierać o czyjeś opinie, dla mnie są neutralni ale wolałbym żeby nie było takich sekt jak Jehowi.
Znam jednego "wyznawcę" ze szkoły jeszcze, już kontaktu nie trzymam z nim ale nie tylko z nim, ze szkoły ogólnie mało z kim.

Ta organizacja rozbija rodziny, tworzy aspołecznych obywateli którzy w dupie mają wszystkich dookoła


Ten gościu zawsze był spoko, wesoły, inteligenty i normalny jak zwykły człowiek. Kiedyś dawno
  • Odpowiedz
Gościu poszedł do technikum, już pewnie po maturze jest.


@kemba_kukuczkov: Pisałem o wyższym wykształceniu. Do tego młodzi ŚJ są mocno zniechęcani, bo to może "oddalić od Boga", a poza tym na studiach traci się cenny czas który młody człowiek powinien poświęcić na chodzenie od domu do domu.

Do tego nie wiem jak się odnieść, co oni pedofialmi są, gwałcą małe dzieci?


Chodzi o procedury, jakie są w tej organizacji, a jakie
  • Odpowiedz
@ohmyjw: z rzeczy, które wymieniłeś to tylko rysunki świąteczne omijał bo jak teraz przeczytałem Jehowi nie tolerują obrazków, figurek itp. (bałwochwalstwo). Już nie pamiętam ale możliwe, że cukierka na urodziny nie chciał brać. Czy śpiewał hymn nie mogę powiedzieć bo nie pamiętam ale chyba śpiewał. Zajęcia pozalekcyjne, jak najbardziej chodził.

Dalej nie wiem co złego w ich wyznaniu jest?
Wierzą, że 144 000 ludzi będzie bliżej Jezusa ale nie że tylko
  • Odpowiedz
Nie mają chrztu dla dzieci tylko dla ludzi świadomych co to chrzest


@kemba_kukuczkov: Czy 9-12 letnie dziecko (a w tym wieku zaczyna się chrzcić u ŚJ, czasami później, ale przywódcy zachęcają do tego by chrzest przyjmować jak najwcześniej) jest świadome tego, że podejmuje decyzję, która będzie rzutowała na całe jego późniejsze życie łącznie z konsekwencjami w postaci całkowitego zerwania kontaktu jeśli kiedyś w przyszłości się rozmyśli?

Nie podoba mi się w
  • Odpowiedz
@ohmyjw: lepszy chrzest w wieku kilkunastu lat niż zaraz po urodzeniu, sam nie wierzę w chrzest (jako coś zmywającego grzech) więc mi to obojętne czy jestem ochrzczony.
czytałem na wiki, Ciało Kierownicze decyduje jak interpretowana jest Biblia i o innych rzeczach też, więc nie podoba mi się to że nie mogą myśleć samodzielnie. Jak dla mnie to jest szopka wymyślona przez ludzi, jakieś zakazy palenia, picia i inne... Bóg Stwórca jest
  • Odpowiedz
@kemba_kukuczkov: Tak, mają wyprane mózgi. Niektórzy nawet mówią wprost, że "tak, mamy wyprane mózgi, czyste od spaczonego myślenia tego świata". To prawda, że nie są fizycznie zmuszani, ale są poddawani psychomanipulacji i szantażowi emocjonalnemu (poprzez groźbę wykluczenia i ostracyzmu) przez co jak raz tam wejdziesz, to nie ma stamtąd łatwego wyjścia. A ponieważ jako Świadek Jehowy oczekuje się od Ciebie, że będziesz żył w "oddzieleniu od świata" (czyli utrzymywał minimalne wymagane
  • Odpowiedz
@kemba_kukuczkov: Byłem w tej organizacji jakieś 20 lat i znam ją od podszewki, dlatego piszę w celu ostrzeżenia innych przed dołączaniem do niej, żeby przypadkiem nie zmarnowali sobie tyle lat życia, co ja. Żadnego większego celu w tym nie mam. Przy czym zauważ, że ja nie mam nic do samych ludzi bo jak zauważyłeś to często pogodni i mili ludzie. Piszę cały czas o organizacji, która rządzi każdym aspektem ich życia.
  • Odpowiedz
@ohmyjw: ta strona przerywamymilczenie jest bardzo dziwna, nastawiona na robienie sensacji. To że byłeś w tej organizacji 20 lat i dopiero po tym czasie otworzyłeś oczy też jest bardzo dziwne
  • Odpowiedz