Wpis z mikrobloga

Slowdive - Missing You

Przypuszczam, że w ciągu paru dni skrobnę coś o najnowszej płycie Slowdive, zwłaszcza, że jak ktoś już tutaj przytomnie zauważył, że oni po prostu nie nagrywają słabych płyt.

Z racji nowego albumu w końcu miałem chwilę czasu, żeby zapoznać się z ich dyskografią i muszę niestety stwierdzić, że chyba zespół trafi u mnie na półkę z etykietą: "dobra muzyka, gatunek z kręgu moich zainteresowań, ale kompletnie mi nie podchodzi". Nie wiem, czy wpływ ma na to fakt, że w zasadzie od dawna należę do bojówki MBV lub też to, że to muzyka nacechowana ckliwością i emocjami (tak mi się przynajmniej wydaje), a ten styl raczej do mnie nie trafia.

Żałuję w tym miejscu jednak, że nie nagrali więcej utworów w stylu tych z "5 EP". Jako ilustracja leci tutaj wspaniałe "Missing You", które bez problemu mogłoby się znaleźć na płycie Boards of Canada czy Aphexa Twina.

#muzyka #mirkoelektronika (naprawdę nie sądziłem, że Slowdive tutaj wyląduje, ale nie chce być inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)) #ambienttechno (!!!) #dreampop i, trochę dla atencji, #shoegaze
user48736353001 - Slowdive - Missing You

Przypuszczam, że w ciągu paru dni skrobnę...
  • 4