Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie lakiery hybrydowe? Bawię się już od grudnia. Mam Semilaci i NeoNail i wyżej oceniam Semilac - na niektórych odcieniach Neonail robią się czasem fałdki podczas utwardzania, poza tym gorzej się go zmywa - semilac ładnie kruszy się pod acetonem i odchodzi, a neonail trzeba zdrapywać. Widzę też, że pojawia się coraz więcej różnych marek, których nie znam np. Blue Sky nail, Cosmetics Zone, Provocater, Indigo, MIstero Milano. A jak tam Mirabelki Wasze doświadczenia? Co polecacie? #mirabelkipolecajo #mirabelkopomusz #kosmetyki #paznokcie #rozowepaski
  • 28
  • Odpowiedz
@biurwa: ja używam Rosalinda z aliexpress i jestem mega zadowolna, wybór kolorów przeogromny, cena śmieszna, a trzyma się spokojnie 3 tygodnie. Więcej nie trzymałam, bo odrosty już za duże ;)
Ale baza to już raczej jakiś Semilac.
  • Odpowiedz
@biurwa: też używam hybryd z aliexpress. Jak dla mnie najlepsze są CND, ale to głównie ze względu na konsystencję i kształt pędzelka :) Nie ma się co bać, znam dużo osób używających hybryd z ali i jeszcze nie słyszałam, żeby komuś się coś stało. Za to słyszałam o dziewczynie, która ma uczulenie na Semilacki ;) Zgadzam się z @toute-verte - baza i top jakiś oryginał. Nie wiem czemu, ale
  • Odpowiedz
@biurwa: na początku używałam Semilac, ale po 3 użyciach zaczęły swędzieć mnie po nim palce. Od 1.5 roku korzystam tylko z Indigo i bardzo sobie chwalę.
  • Odpowiedz
@gemmah: a znajdujecie swatche na paznokciach tych aliexpresowych? ja zazwyczaj kieruje sie właśnie zdjęciami kolorów np. na fejsie. poza tym CND shellac jeśli mówisz o tych https://vanitysklep.pl/shellac?gclid=COrF5Jyn4NMCFU-Bsgodq4gDvg to jest własnie bardzo porządna firma tylko sama widzisz jakie są ceny... a jeśli na ali są niskie to to chyba podróby, nie? dajcie linki konkretne które kupowałyście, bo widzę tu dużo tego jest na ali :( jak wszystkiego
  • Odpowiedz
@biurwa: nie widziałam, że są jakieś oryginały xD Ja kupuję zawsze takie w bordowych buteleczkach https://goo.gl/zWkCBq Dawno nic nie kupowałam i teraz widzę, że chinole zmienili trochę nazwę :D Może ze dwa razy zdarzyło mi się, żeby kolor drastycznie odbiegał od tego co było na zdjęciu, a mam ok. 30 lakierów z ali. Dołącz do grupy aliexpress polska nails & tools na FB. Tam dziewczyny piszą spoko recenzje, polecają lakiery
  • Odpowiedz
@gemmah: no jak widzisz to jest CNHDs więc jak dla mnie zupełnie inna firma. Poza tym wszystkie te lakiery nazywają się "żelowe" nie hybrydowe. To to w końcu to samo? Zmyję to normalnie acetonem?
  • Odpowiedz
@biurwa: jeszcze parę miesięcy temu na opakowaniach było napisane CND. Ale i tak nie łudziłabym się, że ta sama firma, chyba że podróbka. Podejrzewam, że CND z aliexpress i CNHDs to te same lakiery (taki sam wygląd buteleczki, ta sama kolorówka). Chinole od czasu do czasu zmieniają nazwę lakierów, czasem nawet opakowanie. Nie mam pojęcia po co to robią.
Tak, wszystkie zmywają się (odmaczają) acetonem.
Spróbuj zamówić 1 lakier na
  • Odpowiedz
@biurwa: Semilaci najlepsze jednak. po dwóch warstwach pełne krycie, super kolory. ja ściągam je tylko dlatego, że mam duży odrost już po tygodniu, bo paznokcie szybko rosną, ale do tej pory mi nie pękły ani nie odeszły.
chociaż koleżanka zrobiła mi kiedyś dwa razy hybrydy z aliexpress (firma CND)i w sumie całkiem ładne kolorki, chociaż już słabsze krycie. ale stosunek ceny do tego jak są trwałe i jak dużo fajnych
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ithlinneaegli no właśnie :) może kiedyś się skuszę. Minusem jest też czekanie 1-2 miechy na nowy kolor :) ka nie wiem jak ludzie chodzą 3 tygodnie w hybdrydach, chyba tylko dlatego że ich kosmetyczka nie ma czasu, ja po ok 2 tyg robię jak mam czas bo mam duży odrost, rosną jak na drożdżach pod hybryda :)
  • Odpowiedz
@biurwa: neonail mi nie pasuje, semilaca uzywalam 1,5roku, ale tyle sie naczytalam o tych uczuleniach, ze sie zrazilam i teraz przerzucilam sie na neess i jak na razie jestem zadowolona ;) no i mam tez kilka chinskich - z tych polecam color tale (chociaz maja gesta konsystencje, ktora nie kazdemu pasuje).
A co do sciagania to widzialam, ze duzo osob zastepuje aceton zielona isana z acetonem z rossmanna - jutro
  • Odpowiedz
@staryhippis93: Ja na razie prawie pół roku Semilaca i zero uczuleń tfu tfu tfu, ale w sumie bazę mam Neonail Base Hard, więc semilac teoretycznie nie dotyka tak bardzo paznokcia. W chińskich najbardziej boję się, że będą odpadać, marszczyć się, albo zabarwią mi płytkę czy coś. Neonail ma gęstszą konsystencję niż Semilac i daje to lepsze krycie przy pierwszej warstwie, ale trudniej go nałożyć równomiernie i wlaśnie lubi się marszczyć.
  • Odpowiedz
@staryhippis93: też śmiesznie. mi się trzymają wszystkie dobrze :) tzn koło 2 tygodni, bo potem i tak robię od nowa. sprawdziłam te neess, wyglądają pięknie (ʘʘ) jakie masz kolorki?
  • Odpowiedz