Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś ma doświadczenie z jubilerem Lisiewski. Mają sklepy w Wawie i Krakowie. W ofercie ogromną ilość bizuterii, więc raczej drobna manufaktura to nie jest. Napewno nie chce kupować w Yes, aparcie czy kruku bo wiem, że jakosc jest taka sobie. Mam upatrzony pierścionek w tym Lisiewskim ale nie wiem czy warto, w sensie czy dobra jakość wykonania ;) Może ktoś już kupował coś.

Ps. Większość poleca iść ze wzorem do "lokalnego" złotnika ale wszystkie budy jakie widzę z takimi rzeczami jakoś do mnie nie przemawiaja
#zareczyny #bizuteria #slub #jubilerstwo
  • 20
  • Odpowiedz
@biker89: Info od kilku osób z branży. Jeden zajmuje się biżuterią z bursztynem, drugi handluje metalami szlachetnymi i i kamieniami a trzeci zajmuje się sprzedażą :) Większość tego, co jest na rynku (poza faktycznymi manufakturami - ale tam to już ceny inne) to chiny.
  • Odpowiedz
@biker89: kupowałem tam pierścionek zaręczynowy z 9 miesięcy temu. Krótki okres, ale do tej pory wszystko jest ok. Obrączki też tam kupowaliśmy, ale jeszcze nie są w użyciu, więc nie wiem jak to będzie. Ceny raczej przystępne i jakość chyba spoko (wypowiedział wujek jubiler). Obsługa kiepska i bardzo niepomocna, trzeba zdawać się na siebie. Usługa dopasowania gratis w ciągu miesiąca od kupna.

A to, że sprowadzają od podwykonawców to inna sprawa,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Przemyslaw_90 Dzięki, da się coś negocjować? Wiem, że mają zniżkę za zapłatę z góry ale tego się boję. Dam niemały hajs a okaże się, że #!$%@? wyszło i będą poprawki w nieskonczonosc
  • Odpowiedz
@biker89: nie wiem nic o negocjacjach, raczej nie sądzę, by były. Dostałem rabat 5% za wpłatę z góry. Ja w końcu wyszedłem z takiego założenia, że nie będę kupował tam, gdzie wszyscy ewidentnie mówią, że sprzedawany jest szit, czyli te kruki i yesy. Na lisiewskiego nie znalazłem jakichś strasznych pojazdów (prócz tego, że babki niemiłe w punkcie), więc tam zakupiłem i w sumie nie mam powodów do narzekań. Może za 5
  • Odpowiedz
@biker89: ja mam przeciwne poglądy. Bo mówię o recenzjach nie tylko z ich strony (bo naturalnie, że tam nie ma złych), ale zbieranych ze stron typu wizaż czy inne raki. Wychodzę z założenia, że dobre recki łatwo sobie podrobić. A moderować złe po całym internecie to już nie tak prosto.
  • Odpowiedz
@biker89: Brałem u nich zaręczynowy. Jakość ok, bardzo ciekawe wzory. Obsługa klienta słaba, gburna. Generalnie polecam. Stosunek jakości do ceny optymalny. Obrączki brałem już w Gold Commerce przy Capitolu w Warszawie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Właśnie byłem w siedzibie w Warszawie. Sklep taki se ale Pani, która mnie obsługiwała ok. Nie była jakaś przesadnie natarczywa z pokazywaniem alternatywnych do tego, który upatrzyłem ale generalnie pozytywne odczucia
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Aaa i zapytałem czy robią je sami czy podwykonawca, twierdziła, że sami. Mogłem zapytac jeszcze czy w fabryce spółki córki w Chinach ;)
  • Odpowiedz
@biker89: jeśli nie przemawia do ciebie oferta małych złotnikow- to większość będzie w stanie ci wykonać wyrób na zamównie -co pokreśli dodatkowo wyjątkowość wyrobu.To mówiłem ja złotnik
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@darkinvaider Oferta oferta, bardziej mnie odstrasza sam zakład. To jest trochę jak z gastronomia, jak mi się nie podoba knajpa to nie zjem tam, co dopiero wydać sporo gotówki "w ciemno" :) Jesteś w stanie wypowiedzieć się na temat firmy Lisiewski?
  • Odpowiedz
@biker89: co do firmy sie nie wypowowiem-bo nie znam.Zlotnicze zakłady to zakłady rzemieślnicze-sam mam czesto balagan w warsztacie-bo poprostu nie mam czasu na sprzatnie -nawal pracy,a co do np-wystroju i lokalizacji-to za to wszytko placisz w wyrobie-ale tego ci nie musze chyba mowic;]
  • Odpowiedz
@biker89: -jak robisz na zamówienie to nie płacisz z góry za wyrób-zaliczkę wplacasz.jak wyrób ci nie odpowiada-lub nie jest tym na co sie omówiliście-to prosta droga.-co do sprawdzenia- poptyaj ludzi-rodziny,ewentualnie porozmawiaj - z samym złotnikiem-i sam zobaczysz-jak podchodzi do do twojego pomysłu-czy sam cos ci podpowiada -mowi o wadach danej oprawy kamienia itd-bo nie każdy wzor nadaje sie na codzienne użytkowanie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@darkinvaider Większość znajomych kupiła w Yes/Aparcie. A ja już wolę mniejsza sieciowe niż sklep z galerii gdzie tak jak napisałeś place za to, że wszystkie pięknie wygląda. Jeden znajomy brał od rzemieślnika ale takiego totalnie odjechanego i kompletnie nie przypomina to typowych zaręczynowych pierścionków :)
  • Odpowiedz