Wpis z mikrobloga

używałem iphone 4 w latach 2010-2013, był do dupy w porównaniu z flagowym androidem, ponieważ narzucał swój ekosystem i nie pozwalał na wykonanie podstawowych czynności.

być może od tamtej pory sporo się zmieniło, więc mam kilka pytań dla użytkowników iOS:

- czy da się już pobrać z przeglądarki internetowej plik .mp3 i dodać go do biblioteki iPod?
- czy da się wgrać muzykę do biblioteki iPod bez użycia itunes lub sklepu apple?
- czy jeżeli podepnę mojego iOS do komputera znajomego z prośbą o wgranie kilku mp3, to nadal skończy się to skasowaniem całej mojej kolekcji muzyki i zdjęć z telefonu i wgraniu całej jego?
- czy jeżeli znajomy wyśle mi plik .mp3 lub .jpg na emaila, to czy mogę go dodać do biblioteki iPod?
- czy da się wykorzystać telefon z iOS jako pendrive? chodzi mi o sytuacje awaryjne, gdy nie działa internet itp, musimy coś szybko zgrać i jedyne co mamy do dyspozycji to kabelek usb
- czy mogę z przeglądarki internetowej pobrać dowolne pliki, np. .csv, .sql, tar.gz, jp2, .m__b i spróbować je otworzyć (lub np wypakować) a następnie wysłac je emailem do znajomego?

Wszystkich powyższych czynności nie dało się wykonać w latach 2010-2013 bez wykonywania jailbreaka i instalacji specjalnych aplikacji z cydii lub installous / alternatywnych odtwarzaczy muzyki. Części też nie dało się w ogóle zrobić, podczas gdy na androidzie nikt nie robił z tym problemów.

Czy w 2017 roku nadal nie da się tego zrobić? Tylko proszę, nie mówcie mi, że zamiast appki iPod wszyscy używają Spotify, bo własne mp3 to ciemnogród itp.

#ios #android
  • 31
czy mogę z przeglądarki internetowej pobrać dowolne pliki, np. .csv, .sql, tar.gz, jp2, .m__b i spróbować je otworzyć (lub np wypakować) a następnie wysłac je emailem do znajomego


To wszystko działa przez aplikacje airdisk pro

- czy da się wykorzystać telefon z iOS jako pendrive? chodzi mi o sytuacje awaryjne, gdy nie działa internet itp, musimy coś szybko zgrać i jedyne co mamy do dyspozycji to kabelek usb
Działa wrzucając bezprzewodowo po
@uzywalemiphoneibyldodupy: wcześniej używałem srajfona i potwornie #!$%@?ł mnie ten ich całe "super ekosystem", po tym jak wróciłem do androida (aktualnie google pixel xl) nie mam tak bzdurnych problemów, mało tego, dzięki kde connect android świetnie pracuje z laptopami pod kontrolą linuxa, czego nie można powiedzieć o ios.
@Shashek:
airdisk pro jest płatny i nie jest produktem apple, on tylko obchodzi te ograniczenia pewnymi sztuczkami
chodzi mi o sytuacje, że będąc np. w warsztacie chciałbym zgrać na laptopa z windowsem xp plik z modelem do drukarki 3d

mp3 to nie jest ciemnogród
mam u siebie w domu dysk sieciowy włączony z bittorrent sync - wrzucam na niego mp3 i automatycznie wgrywają mi się one na wszystkie podpięte urządzenia. na
@uzywalemiphoneibyldodupy: możesz otworzyć przecież normalnie w dedykowanej aplikacji.
Możesz też wgrać aplikację chmury online (apple cloud, Google Drove etc) i przez nią przesyłać różne pliki.

iOS nie ma obsługi plików przez ekspllorator Windows bo taka jest filozofia tego systemu i jak widać to się sprawdza.
@Singularity00: Wyjeżdzam w delegację biorąc ze sobą jedynie ładowarkę i telefon, na którym wgrałem plik z ważną prezentacją. Gdy nadchodzi czas prezentowania, okazuje się, że komputer podpięty do rzutnika to laptop z windowsem xp bez dostępu do internetu.

Co w takiej sytuacji? Staję przed widownią i mówię, że nie wygłoszę prezentacji bo taką mam filozofię?