Wpis z mikrobloga

Mirki, dzwoniono do mnie z jakiegoś callcenter, z numeru 61 222 73 39 (612227339 Poznań). Na pytanie skąd pani dzwoni, dowiedziałem się że z firmy Phillips (yyy, chyba nie) i zaprasza mnie pani na spotkanie medyczne. Dopytując skąd ma mój numer, powiedziała że mogła by wszystko o mnie powiedzieć, jak się nazywam, ile mam lat, skąd jestem, gdzie mieszkam, ale nie potrafiła powiedzieć skąd ma mój numer. Po krótkim dopytywaniu o szczegóły, firmę, jej imię i nazwisko etc się rozłączyła. Gdzie najlepiej napisać pismo, skargę, zapytanie skąd te moje wszystkie dane (o ile faktycznie są prawdziwe posiadają? Może wiecie jak namierzyć firmę która dzwoniła?
#callcenter
  • 4
@FranzM najprościej to na policję, że masz podejrzenia o handlu danymi. Zobacz na co się zgodziłes przy podpisywaniu umowy. Jak masz orange to czy się zgodzisz czy nie to i tak twoje dane powędrują gdzieś w świat.
To że mój numer krąży w setkach baz to poniekąd rozumiem, jednak zastanawia mnie co to za firma, czy działa legalnie, czy faktycznie posiada wszystkie moje dane, dlaczego pani nie chciała się przedstawić, dlaczego powiedziała że dzwoni z firmy "filips". Ogólnie z szacunkiem odnoszę się do telemarketerów, ale jestem przeciwny wszelkim januszomcallcenter.