Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Po kilku miesiącach separacji podjąłem decyzję (a raczej żona podjęła), że to już definitywny koniec. W związku z tym, że zaczynam nowe życie poniżej lista celów na najbliższy rok:

- sprzedać / wyrzucić niepotrzebne rzeczy, zmniejszyć liczbę swoich rzeczy do ok. 100
- jeździć więcej na rowerze
- wrócić do biegania na długie dystanse
- pójść do tych wszystkich lekarzy do których się wybieram od 3 lat, wyrwać pozostałe dwie ósemki i wyleczyć porządnie resztę zębów
- zacząć czysto jeść i więcej gotować samemu
- rzucić / zmienić pracę; stworzyć jakiś projekt, który będzie mi dawał regularne (nawet niewielkie) wpływy bez poświęcania mu czasu
- porozwiązywać wszystkie długoterminowe umowy, kredyty, leasingi; nie wiązać się żadnymi nowymi umowami terminowymi; zrobić porządek w finansach
- przeprowadzić się do skromniejszego mieszkania; zacząć żyć oszczędniej
- naprawić wszystkie pierdoły w samochodzie; może go sprzedać i kupić mniejszy i oszczędniejszy?

Trzymajcie za mnie kciuki.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 53
Poza tym cele powinny być łatwo rozdrabnialne na mniejsz - tak, aby już zaraz na starcie czuć satysfakcję z osiąganych rezultatów i dostać motywację do wytrwania do końca ; więc jeśli chodzi o bieganie to powinno to być na początku spacerowanie, potem chód, w końcu bieganie raz na parę dni, potem raz dziennie i w końcu mierzenie postępów ilością kilometrów, a nie że od razu chcesz biegać dychę dziennie, i to od
OP: Dziękuję wam wszystkim za słowa wsparcia. To mnie będzie motywować jeszcze bardziej. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania i zarzuty :)

@7ujMejster:

ustal odnosnie relacji z kobietami

Kocham tylko jedną kobietę na świecie.

@MaNiEk1: @zabayek:

czemu nie zrobiłeś tego wcześniej?

Brak czasu, inne priorytety. Brak odpowiedniej motywacji. Niektórych rzeczy z rodziną się nie da.

@sayonez:

zadbaj o to żeby ci się motywacja nie skończyła po miesiącu
Minimalizm.

- sprzedać / wyrzucić niepotrzebne rzeczy, zmniejszyć liczbę swoich rzeczy do ok. 100


@AnonimoweMirkoWyznania: nie musisz miec do ok. 100 rzeczy, zeby zyc zgodnie z duchem minimalizmu. Chodzi generalnie o to, zeby liczbe rzeczy zmniejszyc do takiej, z jaka czujesz sie ok albo inaczej, zeby pozbyc sie rzeczy, ktorych nie uzywasz, gdzies zalegaja, zle Ci sie kojarza, byly nietrafionymi prezentami, ktore "glupio wyrzucic" ;). Probuje zrobic wlasnie to samo.

Powodzenia
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jeśli chodzi o finanse to polecam zapoznać się z książką "Finansowy Ninja" Michała Szafrańskiego. Jeśli nie chcesz wydawać 69 zł na tę książkę to jej autor wyposażył około 1000 bibliotek w egzemplarz więc jest duża szansa, że ją tam znajdziesz - na jego stronie (www.jakoszczedzacpieniadze.pl lub www.finansowyninja.pl) znajdziesz wykaz gdzie są dostępne.