Wpis z mikrobloga

W związku z moim poprzednim wpisem mam trochę inne pytanie. Czy mógłby ktoś być tak miły i powiedzieć mi mniej więcej ile może wynieść koszt generalnego remontu mieszkania w bloku (blok ogólnie stary dość, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) o metrażu ~53m2, 3 pokoje. Generalny czyli wszystko, mieszkanie jest stare, także instalacje elektryczne, kanalizacyjne, (może gazowe, ale z tym nie było problemów, więc może się obejdzie?), podłogi, ściany (okna są okej, wymieniane, plastikowe), parapety, wszystko. Razem z robocizną. Chcę wycenić wartość mieszkania i jak dużo muszę odjąć od ceny za taki remont, ponieważ ja nie mam możliwości go wykonać :/
#krakow #budownictwo #remontujzwykopem #pytanie #pomocy #mieszkanie #nieruchomosci
  • 21
  • Odpowiedz
Jak ja remontowałem swoje(kilka lat temu) to wyszło całość z 40-50 tyś (2 pokoje, podobny metraż). 10 tyś kuchnia (meble+sprzęt), z 14 tyś robocizna. Nie była robiona elektryka, okna. Było robione wc, łazienka, ściany(gładzie, malowanie), podłogi, wymieniane drzwi(4), balkon.
  • Odpowiedz
@technic: kurde to mało jakoś. Spodziewałam się bardziej kwoty z 35k i to bez mebli :| choć nie znam się na tym kompletnie. Ale no drzwi, podłogi ściany, wszystkoooo. A licząc z nowymi meblami to własnie z 50k odjąć co najmniej
  • Odpowiedz
Bez mebli typu łóżka, szafki. Tylko meble do łazienki(umywalka, słupek na pierdoły) i meble kuchenne + agd(płyta gazowa, piekarnik, zmywarka, okap). Lodówka i pralka była już kiedyś kupiona
  • Odpowiedz
@lady_katarina: no akurat łazienka i agd/kuchnia wychodzi najdrozej chyba. Jak robisz "dla siebie" to ceny gresow, płytek, paneli są duże a jak pod wynajem np to można kupić gres na przecenie za śmieszne pieniądze 15/m2 i zrobić przedpokój i kuchnie.
  • Odpowiedz
@lady_katarina ja właśnie remontowałem 47m z wymianą wszystkich instalacji + meblami wyszło 60k. Kuchnia i szafy na wymiar. Jak chcesz priv to mogę podać bardziej szczegółowe kwoty
  • Odpowiedz
@ThePawel: wielkie dzięki :) szczegółów w sumie nie potrzebuję, bo ja remontu robić nie będę, chciałam sie tylko zorientować ile będę musiała upuścić z ceny za sprzedaż niewyremontowanego mieszkania :)
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Ja się spotkałem u architektów z takim przelicznikiem, że żeby zrobić tak dobrze, dla siebie, z dobrymi materiałami, to trzeba liczyć 1000-1500 pln za metr kwadratowy mieszkania, w zależności od stylu i fantazji.
  • Odpowiedz