Wpis z mikrobloga

Eh w sumie zawsze chciałem być dentystą, i chyba postaram się zrealizować to marzenie, da radę dostać się na #stomatologia samą biologią i chemią, czy trzeba jeszcze matematykę dołożyć? A same #studia tak bardzo wymagające jak lekarskie czy trochę luźniej?
  • 7
  • Odpowiedz
@NCarrol biologia i chemia wedlug mojej nienajswiezszej wiedzy wystatcza na wiekszosc uczelni w PL.

Czy latwiej? Nie wiem. Te przedmioty co sa na lekarskim maja mocno okrojony material i godziny dydaktyczne. Natomiast z przedmiotow typowo dentystycznych to nie mam pojecia. Nauki dużo bedzie tak czy siak.
  • Odpowiedz
@NCarrol U nas chodzi opinia, że farma>stoma>lek jeżeli chodzi o poziom trudności.
Nauki dużo, ale idzie przywyknąć. Mam też na roku takich orłów ,którzy ślizgają się z roku na rok przy minimalnej nauce.
Ogólnie polecam :)
  • Odpowiedz
@NCarrol: dla mnie studia okropnie trudne. Są ludzie, którzy przeczytają coś raz i pamiętają i mają przez to 100 razy łatwiej, ale mi zawsze szło to dużo wolniej. Zajęcia były często od rana do wieczora, do tego przychodzisz padnięty i jeszcze musisz się uczyć na drugi dzień, w sesji końcowej na V roku progi na egzaminach dyplomowych 70% (przynajmniej w Krakowie) i do tego mega trudne. Jeśli ktoś mi powie,
  • Odpowiedz
@tirarirara: No nam na studiach wszyscy prowadzący opowiadają, że mieliśmy 5 lat super życia i zobaczymy jak w pracy będzie słabo. xD

@NCarrol: Niby okrojone przedmioty lekarskie ale w sumie to często po prostu pościskane tematy lekarskiego. Nauki jest mnóstwo, szczególnie, że po zamieszaniach 5 lat temu ze skracaniem programu, nie wrócono do starego trybu z tego co wiem. Najgorzej jest 1,2 rok bo ciężkie przedmioty lekarskie. 3,4,5
  • Odpowiedz