Wpis z mikrobloga

#idiotabuduje Tak jak zapowiadałem, oto zdjęcie włączników dzwonka w moim domu. Dziwnym trafem, wywalało kiedyś korki, ten z lewej od dawna nie działa. Teraz wiem dlaczego. Dlatego nauczę się wszystkiego, by móc położyć sobie nową elektrykę w domu bez żadnych fachowców z bożej łaski. Dziękuję, że mi pomagacie i doradzacie. Są postępy ale tylko dzięki waszemu zaangażowaniu. Pozdrawiam.
Ps: Czy można dwa przewody umieścić w jednym peszlu? Będą pod 230 ale po 3 żarówki LED na każdym tylko.
#elektryka #remontujzwykopem #budujzwykopem
z.....e - #idiotabuduje Tak jak zapowiadałem, oto zdjęcie włączników dzwonka w moim d...

źródło: comment_uYZ1Wl6KbJlzRUaYengmh1Rk6osLFDFN.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@GrzegorzMistical: Kolego nie wiem czy obserwujesz mój tag ale tam opisywałem dość obrzernie problemy z elektryką w moim domu po wizytach różnych fachowców i speców budowlanych. Takie kwaitki jak na foto, czy dosztukowane 1,5 metra kabla aluminiowego do miedzianej instalacji, #!$%@? licznik (który ponoć stosuje sie w mieszkaniach a nie w domach wolnostojących) brak uziemnienia itp. Długo by pisać ale wszystko do remontu. (,)
  • Odpowiedz
@bambur: Mirku mam i to ogromny, na przykład dlaczego wyłączając te "korki" na liczniku wywala mi korki te w domu? Najpierw musze włączyć te przy liczniku a pozniej iść i pstyknąć taki bolec mały na korkach w domu choć jak wyłączałem było ok?
  • Odpowiedz
  • 0
Momencik, bo nie rozumiem. Muszę przeanalizować tag, chyba że wytłumaczy szybko mniej więcej które korki. Musisz mieć gdzieś w takim razie przebicie wskocze na kompa i popiszemy najwyzej :)
  • Odpowiedz
@GrzegorzMistical: wkradla mi sie w poprzedni post mala pomylka :D jezeli urzadzenia sa podlaczane dwuzylowo to nie ma znaczenia czy masz uziemione czy zerowane bo tak czy siak nie masz podpietego trzeciego przewodu. Ale jesli juz masz np 3 przewody i urzadzenie jest docelowo przystosowane do uziemienia go to jasne ze lepiej go wyzerowac niz pozostawic przewod nie podpiety.
  • Odpowiedz
@zarejestrowalemsie: i żaden elektryk tego nie naprawił ? to aż #!$%@? dziwne
To co opisałeś brak uziemienia #!$%@? szafa z korkami u znajomego też tak było.
Dzwonił po elektrykach z google i olxa, przyszedł jakiś z pomocnikiem, jakiś młody chłopaczek.
3 dni i mu całą instalacje w domu wymienili, ale remont centralny ściany rozkuwane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale było warto bo i tak miał niedługo
  • Odpowiedz
@GrzegorzMistical: Tego się boję najbardziej. z reszta zmoczyłem dupe z tym domem bo tu wszystko jest #!$%@?, od hydrauliki po ogrzewanie a na prądzie kończąc. To są skutki jak się #!$%@? nie znasz na niczym. Dlatego sie biorę za naukę.
  • Odpowiedz