Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@wuju84: a słyszałeś może o tym że w tygodniu po świętach przetoczyła sie 3 dniowa fala przymrozków do -10 w całej europie w tym w polsce?

Świadomi ogrodnicy zabezpieczają się przed ewentualnym mrozem lub opóźniają sadzenie w gruncie do połowy maja.


@wuju84: chyba działkowcy... jak masz na dużą skale produkcje to nie zdążysz wszystkiego zrobić...
@siodemkaxx: tak słyszałem, jest sporo szkód . jeśli chodzi o sady to na skalę przemysłową zabezpiecza się je paradoksalnie lodem, wstawiane są celowo zraszacze. Jeśli chodzi o dużą skalę i warzywa to zapewne słyszałeś o uprawach w ogrzewanych tunelach albo agrowłókninie która w znacznym stopniu zabezpiecza przed przemarznięciem? Połowa maja jest od zawsze traktowana jako bezpieczna bariera, nie tylko na ogródkach działkowych.
@wuju84: człowieku nie tłumacz mi bo jestem sadownikiem... mrozy były takie że ludzie którzy mieli najskuteczniejsze, właśnie zraszanie nadkoronowe w niektórych odmianach mają 80% strat...
wszystkich warzyw nie da sie produkować w tunelach, a do tego ogrzewanych tunelach... takich jest ułamek procenta na bardzo małą skale... agrowłóknina może spowodować jeszcze większe szkody, kto miał przykryte truskawki agrowłókniną, czy ziemniaki, to 3 tygonie temu mu przemarzły w większości...
a w tym roku
@siodemkaxx: ale mi też nie musisz tego tłumaczyć, szkody oczywiście były, ale skoro jesteś sadownikiem to chyba nie zimno w tym okresie maja nie jest dla Ciebie zaskoczeniem? z tego co rozumiem wróżysz w swoim wpisie katastrofę bo zbliżają się przymrozki, faktem jednak jest że większą szkodę wyrządził ten ciepły początek kwietnia, niż nadchodzące w maju ochłodzenie.