Wpis z mikrobloga

Logika wypokowych konserw

@NapalInTheMorning: #!$%@?ąc od faktu, że nie nazwałbym ludzi palących flagi konserwami, to jednak powinieneś dostrzegać różnicę pomiędzy zachowaniem typu:
- UE mi się nie podoba. Foch, spalę flagę.
a
- Terroryści mordują obywateli. Oj, narysuję kwiatek.
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: a) starasz się wmówić, że zamachy w Europie nie są inspirowane zewnętrznie przez ISIS?

b) starasz się przekonać, że Francja nie broni się przed zagrożeniem terrorystycznym wewnątrz kraju mimo, że znacznej większości zamachów udaje się zapobiec?

Bądźmy poważni.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning:

a) starasz się wmówić, że zamachy w Europie nie są inspirowane zewnętrznie przez ISIS?

Kolego, ISIS to organizacja która znana jest pod bardziej opisową nazwą jako Państwo Islamskie. Jest emanacją jednej z organizacji terrorystycznych, że wymienię na przykład Palestyński Islamski Dżihad, Hamas czy Hezbollah.
I teraz pytanie za dziesięć punktów: co łączy te wszystkie organizacje? Podpowiem, że jeśli czytając na ich temat natkniesz się na wyrażenie "fundamentalizm religijny" to
  • Odpowiedz
Jeżeli nadal upierasz się, że zamachy w Europie znikną gdy tylko zniknie ISIS

@zakowskijan72: nigdzie tego nie napisałem. Nie mam szklanej kuli, a terroryzm będzie istniał zawsze.

Jednak ostatnie zamachy we Francji były przygotowane przez ISIS - to oni zrekrutowali, wyszkolili i wyposażyli zamachowców. Gdyby nie ISIS, te zamachy nie miałyby miejsca.

Gdzieś tak napisałem?

O przepraszam, to nie Ty bronisz tezy, że Francuzi walczą z terroryzmem za pomocą kwiatów?

musisz
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning:

Gdyby nie ISIS, te zamachy nie miałyby miejsca.

chwilę wcześniej:

Nie mam szklanej kuli

Niby nie masz szklanej kuli, a wiesz "co by było gdyby". Magia.

to nie Ty bronisz tezy, że Francuzi walczą z terroryzmem za pomocą kwiatów

"Walka za pomocą kwiatów" jest jedynie doskonałym zobrazowaniem nieskuteczności francuskich działań. Vide moja wzmianka o liniach El Al wyżej.

Te wtyki nazywają się "umiejetność czytania" bo francuskie MSZ donosi o udaremnionych
  • Odpowiedz
Do walki z terroryzmem Francja używa trochę innych środków:


@NapalInTheMorning: jakoś nie zauważyłem, żeby nawet pół takiego jebutnego lotniskowca wpłynęło do Paryża jak mieli tam zamachy. Za to w pościg za wielkim terrorystą Kaddafim to ze dwa chyba wypuścili.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: jestem pewien, ze ani jeden Mati paląc flagę UE nie pomyślał, ze w ten sposob UE zniszczy. To symbol sprzeciwu. Jak ludzie walczą z UE? Wybierając w wyborach partie, która nie rozmawia z UE z poziomu klęczek tylko jak normalne pewne siebie państwo członkowskie.

Za to Francuzi maja poważniejszy problem - wpuścili na teren swojego kraju mnóstwo ludzi, którzy chcą francje zniszczyć i z tak poważnym problemem walczą wybierając rządy,
  • Odpowiedz