Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Dawno mnie tu nie było ale tak myślę, że chyba warto zajrzeć bo działacie lepiej jak forum xiaomi.

Jakieś 2 miesiące temu nabyłem Mi5 i natychmiast wykonałem wszystkie operacje tj. odblokowanie, TWRP, MIUI Polska.
Wszystko działa bez zająknięcia...ale Android Pay nie zadziała a chciałbym z niego korzystać.
W jaki sposób powrócić do stanu pudełkowego? Chciałbym zablokować bootloader oraz wrócić na stock recovery i oficjalny system. Totalny powrót na stan pudełkowy, na romie Global Stable.
Oczywiście priorytetem jest możliwość korzystania z Android Pay i gwarancja czystego oraz bezpiecznego urządzenia ale fajnie byłoby uratować moje dane na urządzeniu (chociaż ogólne ustawienia, wygląd pulpitu itp). Domyślam się że najlepsza będzie jakaś kopia więc: kopia w chmurze zrobiona, kopia zapasowa MIUI także, full kopia z TWRP również zrobiona.

Pomożecie?

#xiaomi #mi5 #miui #miuipolska #miui8 #androidpay
  • 12
  • Odpowiedz
Android Pay


@damians696: u mnie działa na miui polska 8, android 6.0.1 dev, bootloader odblokowany
gdzieś w tagu ktoś kiedyś jakąś łatke wrzucił i telefon symuluje, że jest innym modelem i działa
  • Odpowiedz
Czyli zaznaczenie opcji MiFlash "czyszczenia wszystkiego i zablokowania bootloadera" rozwiązuje cały problem? TWRP również zostanie zastąpione tym stockowym?
  • Odpowiedz
@damians696: Nie prościej zainstalować roota od magiska ? Toż to instalacja dwóch rzeczy przez TWRP - samego magiska i moda pod mi5. I nie trzeba się bawić w zmianę romów i blokady bootloadera. Magisk ukrywa roota i bootloadera przez co przechodzi safetynet i działa androidpay.
  • Odpowiedz
@damians696: podejrzewam, że tak. MiFlash to potężne narzędzie.
A propos kopii to możesz też wykorzystać Panel sterowania Xiaomi, ja nie miałem problemów z odzyskaniem jakichkolwiek danych nawet po wipe flash.
  • Odpowiedz
@damians696: no ale co ma byc godnego uwagi?
Nie uzywam android pay, ale z tego co widze jest to to samo co aplikacje mobilne od bankow.
Ja korzystam z pko bp bo ich appka daje jeszcze mozliwosc uzywania blika.
Mam roota, mam miuipolska, aplikacja dziala normalnie. Nie musze jej wlaczac zeby placic zblizeniowo do 50zl. Czyli taka sama zasada jak androidpay.
Jedyne co musialem zrobic to zmienic to ustawienie portfela na
  • Odpowiedz
Zrobiłem. Prosta sprawa. Wystarczyło MiFlash z zaznaczoną opcją "flash all and lock" i oczywiście ROM fastboot.
Co ciekawe po przesiadce na starszy system (oprócz efektów wizualnych) - nie widzę pogorszenia walorów użytkowych sprzętu. Aparat i czytnik linii działają lepiej. Reszta wyjdzie w praniu.

Dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz