Wpis z mikrobloga

Kiss Kiss Bang Bang to film, który w kinach pojawił się w 2005 roku. Jego reżyserem, a zarazem scenarzystą jest Shane Black (Zabójcza Broń, Nice Guys) a w rolach głównych występują Val Kilmer (Tombstone, Top Gun) i rozpoczynający swój wielki powrót na szczyt Hollywood Robert Downey Jr. (Iron man, Sherlock Holmes)

Wybrałem ten film jako pierwszą z moich wykopowych recenzji, bo boli mnie jak bardzo bez echa przeszedł ten film. Przy budżecie rzędu 15 milionów dolarów, film nie zarobił na siebie nawet miliona. Szokujące o tyle, że to właśnie Kiss Kiss Bang Band zapewniło RDJr. rolę Tony'ego Starka. Jestem przekonany, że gdyby premiera tego filmu wypadła teraz, byłby to najbardziej dochodowy film Shane'a Blacka biorąc pod uwagę jaką złotonośną kurą jest Downey Jr.

Bohaterem filmu jest złodziej Harry Lockhart (Robert Downey Jr.), który zbiegiem okoliczności wygrywa casting do filmu i trafia do Los Angeles. Tam poznaję prywatnego detektywa - geja Perry'ego (Val Kilmer). Wkrótce zostają uwikłani w morderstwo młodej kobiety. Nieprzepadający za Harrym Perry, zmuszony będzię do współpracy ze swoim niezbyt bystrym podopiecznym. Wrobieni w morderstwo, tylko razem będą w stanie udowodnić swoją niewinność i rozwiązać sprawę.

Siłą tego filmu, jak we wszystkich filmach Black'a jest chemia między głównymi bohaterami. Nie będę udawał, że jest to jakaś wyjątkowa para bohaterów. Nie jest. Jeśli widzieliście Zabójczą Broń lub Nice Guys wiecie czego się spodziewać. Jednak KKBB serwuje nam większy poziom absurdu i czarnej komedii. Dwójka bohaterów jest naprawdę niewymuszenie zabawna, a dodatkowym, miłym zaskoczeniem jest postać Harmony (Michelle Monaghan), która o dziwo nie jest tylko ozdobą i koniecznym wątkiem romansowym, ale naprawdę ważną, pełnokrwistą postacią, nie mniej zabawną niż inni.

Jeśli nie widzieliście KKBB, to nie wiem na co czekacie, nadróbcie to. Jeśli widzieliście, poplusujcie mi trochę i zachęćcie do dalszego postowania, bo mam zamiar regularnie wrzucać tu recenzje filmów.

#kino #recenzja #film #filmnawieczor #fortesquerecenzuje
Fortesque - Kiss Kiss Bang Bang to film, który w kinach pojawił się w 2005 roku. Jego...

źródło: comment_SD1fQiSqHFVoRz5O3eR9WWa72ghDiwOn.jpg

Pobierz
  • 7