Wpis z mikrobloga

@MajsterTS @Pippo Mocowanie mogę ocenić jak najbardziej na duży PLUS. Wszystko jest lekkie i solidne. Rozłożenie hamaka to kwestia jednej bądź dwóch minut.
Linki Dyneem'a robią świetną robotę. W ogóle cały system zawieszenia jest super. Dobrze wykonane i łatwe w obsłudze.
Dane do zawieszenia (wytrzymałość):
Taśmy - 450 kg
Karabinki - 600 kg (pękały przy 1500kg)
Linki Dyneem'a - 750 kg
  • Odpowiedz
@Nietopesz: Hamak na zdjęciu to model "DUCH" polskiej firmy LESOVIK Oficjalna strona.
Kupując hamak masz już wszystko czego potrzebujesz. Materiał, na którym nasze szanowne cztery litery "dyndają" i linki do mocowania.
Ja na zdjęciu mam dokupiony zestaw SMUK, który trochę skraca czas rozłożenia całości i w moim odczuciu warto zainwestować te pare groszy więcej.
Co do innych firm to ludzie chwalą sobie również DD Hammocks.
Nie jestem aż tak obeznany w tematyce firm dotyczących tych produktu, ale na nasze polskie warunki te dwie opcje interesowały mnie najbardziej.
Padło na Lesovik'a bo po pierwsze to polski producent ( kontakt przez facbook'a i mail'a bardzo serdeczny. Pomocni i zapewne cierpliwi ludzie. Zawsze w odpowiedzi dostaniesz wyczerpującą odpowiedź ). Po drugie same pozytywy w opiniach. Wejdź na jakieś social media i wpisz lesovik. Troche recenzji
  • Odpowiedz
@wolfiek: Nie testowałem, ale dwie osoby nie będą raczej stanowić problemu :)
TUTAJ gość testował hamak. Na jednym ze zdjęć widoczne są 4 osoby na raz, więc na rodzinny wypad, albo wypad z dziewczyną/chłopakiem jedna sztuka powinna w zupełności wystarczyć.
Oczywiście można kupić tańsze hamaki, ale jestem zwolennikiem kupowania raz a porządnie. Jak napisałem nie mam go długo, ale firma troche istnieje i warto poczytać czy ich produkty są warte
  • Odpowiedz
@RekinCwaniak @wolfiek: @Nietopesz ja mam ddhammok z moskiteria i podwójnym dnem (na karimate) - polecam, choć tylko w nasz klimat. W pustynnym/bardzo gorącym klimacie się nie sprawdza - materiał słabo oddycha. No i z minus jeszcze to to, że jest dosyć duży.

W bardzo ciepły klimat polecam grand trunk - zajebiście małe (prawie 2 razy mniejszy niż ddhammok po spakowania), niezwykle lekki, bardzo oddychający i super wygody. Minus?
  • Odpowiedz
  • 3
@Nietopesz
@RekinCwaniak
@wolfiek
Mam DD i od pół roku śpię w nim regularnie. Nie ma z nim żadnych problemów. Nigdy nie widziałem Lesovika na oczy, ale z parametrów wnioskuję, że są porównywalne do DD. Cena również podobna: DD jest trochę tańszy.
Z rzeczy które podobają mi się w DD bardziej to z pewnością moskitiera, która jest mniejsza ale i tak spełnia swoje zadanie.
Reszta to
  • Odpowiedz
@chilling:
Oj tak podwójne dno to wygoda bo nic nie lata i nie trzeba poprawiać ;)
Przy zakupie zastanawiałem się nad "Duch'em" od Lesovika i nad dwoma wersjami DD Hammocks - "Camping" i "Frontline".
Zapewne kupię jeszcze jeden hamak, ale póki co mam ten pierwszy i trzeba sie nim nacieszyć :)
Co do "Grand Trunk" to zorientuje się i popatrzę.
  • Odpowiedz