Wpis z mikrobloga

mireczki spod tagu #uk, ile czasu w okresie wakacyjnym zajmuje wyrobienie NIN? zastanawiam się, czy nie zajmie to za długo i przyjazd na 2 miesiące miałby sens
  • 14
@kAdi:
No wjezdzasz do pracy i mowisz ze jestes w trakcie wyrabiani i jeszcze nie masz i reszte sami zrobic powinni.
Nie powinni robic problemow jak jedziesz do gownopracy na wakacje.
W najgorszym wypadku bedziesz pracowac bez ninu ale bedz cie scigac do pierwszej wyplaty o jego wyrobienie.
Warto wyrobic bo wtedy masz prawo do ewentualnego zwrotu podatku
@Trader888: prace możesz podjąć, po prostu powiedz pracodawcy ze jestes umówiony i masz spotkanie wtedy a wtedy, jeszcze da ci dzień wolny zebys sobie w spokoju załatwił.
Chodzi o to, ze kiedyś gdy podejmowałes prace to z automatu dostawałeś numerek tzw "temporary NIN" na którym w zasadzie mogłeś pracować ile chciales, a po wyrobieniu normalnego wszystkie składki ci przechodziły
@kAdi też byłam na 2 miesiące bez NINu, pracę zaczęłam już po tygodniu i tylko powiedz że jesteś w trakcie czekania na spotkanie albo czekasz już na list. Mi to na tyle długo zajęło że NIN im podałam jakieś 3 tygodnie przed powrotem.
A będziesz miał formalnie potwierdzony adres zamieszkania? (np. umowę na wynajem pokoju)
@kAdi trochę tak, bo też miałam ten problem. Mieszkałam u znajomej ale wszystko nieoficjalnie, właściciel nie wiedział. Tylko że do NINu potrzebne jest potwierdzenie miejsca zamieszkania (sprawdź wytyczne na stronie NINu co może stanowić takie potwierdzenie). Próbowalam kombinować z założeniem konta w banku ale do konta również chcieli potwierdzenia mieszkania albo CO NAJMNIEJ jakiegoś urzędowego listu zaadresowanego do mnie na ten adres.(to było w Barclays, w innych bankach na rozmowę o otwarciu