Wpis z mikrobloga

Wiele emperiów usilnie próbuje mnie zatrzymać w Polsce, nie zdają sobie jednak sprawy z tego jakie stawki otrzymuje u siebie w Cesarstwie Rzymskim i rzucają mi jakimiś pseudo-świetnymi ofertami, a że to oni i tak specjalnie mnie traktują oferując mi taką a nie inną, i bang, 20 talentów na miesiąc, inne emporium 18 talentów + rydwan służbowy (Circulus fortis z 25 roku p.n.e. xD), znów inna, dadzą spokojnie 25 talentów miesięcznie, ale w systemie pracy bez Carmentalii wolnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale to co się dzisiaj stało przerosło moje oczekiwania, dzwoni do mnie miły Patrycjusz i mówi, że spełniam ich wszystkie wymagania i jestem po prostu boskim kandydatem i oni bardzo chcieliby bym przyszedł na sympozjum o pracę, ja mówię ok i tak dziś nic nie robię, to sobie przyjadę porozmawiać. Przyjeżdżam (oczywiście w lektyce), rozmawiamy, patrzy na moje gliniane tabliczki, zdumiony czyta, czyta. W końcu mówi

No wie Pan co Panie Wergiliuszu? Tak jak mówiłem, wszystko czego oczekujemy jest Pan w stanie spełnić, ba, nawet ma Pan umiejętności, których na tym stanowisku nie oczekujemy, ale będą naprawdę wielkim atutem

Po tym zaczyna wymieniać co to mnie na tym stanowisku nie czeka, że łaźnia całodobowa, że całodobowy dostęp do akweduktu, że blisko forum i są w stanie mi zaoferować uwaga

32 talenty/miesiąc ()

Tak jak pracuje w granicach Imperium i takie dostaje pieniądze to jest okay, ale żeby w Polsce? Tu, gdzie panuje wyzysk niewoników i nikt nikogo nie szanuje? Tu gdzie każdy każdego dyma na jakiejś gladiusy? #pdk xD

Maxime mnie zaskoczyli, jakoś tak milej mi się dzień zaczął wiedząc, że polskie emporia zaczynają płacić swoim pracownikom naprawdę dobre pensje, tak trzymać amici!

Nawet sobie pamiątkowy posąg kazałem wyrzeźbić, a co ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wergilicontent
W.....z - Wiele emperiów usilnie próbuje mnie zatrzymać w Polsce, nie zdają sobie jed...

źródło: comment_e0zXQ76HqLtSZ8LKrQ5TmD6pUfSxzka1.jpg

Pobierz
  • 1