Wpis z mikrobloga

3 382 - 5 = 3 377

Tytuł: Szata
Autor: Lloyd C. Douglas
Gatunek: religia
★★★★★
Przegadana w środkowej części, która zamienia się momentami w festiwal cytatów z Ewangelii. Psychologia bohaterów to, niestety, kompletne fiasko, ale posągowe postaci i podkopujący realizm patos to też cecha tego nurtu. Nie zawsze też udana apologetycznie, momentami trzymałem stronę lepiej argumentujących rzymskich pogan ;)

Tytuł: Adept
Autor: Adam Przechrzta
Gatunek: fantastyka
★★★★
Lubię autora z opowiadań. Zamierzałem wziąć się za Demony Leningradu, ale wpadł mi najpierw w ręce Adept. Teraz już nie wiem, czy lubię autora. Strasznie mi się to wydało sztampowe i lipne...

Tytuł: Akademia Pana Kleksa
Autor: Jan Brzechwa
Gatunek: dla dzieci
★★★★★★
Doprawdy, nie wiem, co o tym myśleć. Z całą pewnością nie jest to książka napisana na trzeźwo. Zauważyłem, że szpak Mateusz cierpi na tę samą przypadłość, co moja córka ;)

Tytuł: Osama
Autor: Lavie Tidhar
Gatunek: fantastyka
★★★
Po fajnym opowiadaniu w NF sięgnąłem sobie na półkę z wielkimi nadziejami i z przykrością stwierdzam, że ta książka obiecuje o wiele więcej niż dostarcza.

Tytuł: Księga potworów
Autor: Michał Rusinek
Gatunek: dla dzieci
★★★
Rozczarowanie - i to w opinii osoby, u której "Wierszyki domowe" tegoż autora stoją na najulubieńszej półce.
__________________________

Tytuł: Ja, Człowiek. Ciało. Narzędzie do kochania
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Gatunek: religia
★★★★★★★
Świetnie się słuchające kazania o miłości. Nie sądziłem, że z fascynacją będę słuchał czegoś takiego :) [nie doliczam bo audiobook]

Tytuł: Grimm City. Wilk!
Autor: Jakub Ćwiek
Gatunek: urban fantasy
★★
Bodaj pierwsze moje spotkanie z tym autorem w dłuższej formie. I raczej ostatnie. [nie doliczam bo audiobook]

Tytuł: Czarna kolonia
Autor: Arkady Saulski
Gatunek: sf
★★
Mam coś ostatnio pecha do książek. Po co bym nie sięgnął, okazuje się być czymś zupełnie innym niż się spodziewałem. Tym razem okazałem się chyba o wiele za stary na ten rodzaj przygody - męski styl wydawał mi się karykaturalny, sylwetki twardzieli - infantylne a otoczka sci-fi - odrysowana od sztancy, bez krzty kreatywności, na którą bardzo liczyłem znając autora z dość inteligentnych i nieszablonowych poglądów i wypowiedzi. [nie doliczam bo audiobook]

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantastyka

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
kurp - 3 382 - 5 = 3 377

Tytuł: Szata
Autor: Lloyd C. Douglas
Gatunek: religia
...

źródło: comment_OXR14JFMqSj5xIT57OUA7FKaoGPxGaZ5.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@kurp: 'Adept' ma uniwersum tworzone na siłę. Fabuła tego tomu mogłaby być zdecydowanie prostsza - za dużo wątków pobocznych: władza w gildii, lekarz carycy, pojedynek na magię i homunkulus.
Imho wystarczyłoby się skupić na współpracy z rosyjskim oficerem w misji przeciwko demonom i Ew motyw tej demonicy. To juz wystarczy dla linii fabuły. A te wątki poboczne ani nie były interesujące, ani nie rozwijały istotnie uniwersum.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@erajwa Faktycznie, jest luka między 3387 a 3382. Nie zauważyłem, bo dodawałem skryptem. Może zedytuję nowszy post.
  • Odpowiedz