Wpis z mikrobloga

Mirki swego czasu byłem dobry z C++ ale trochę czasu minęło i przydałaby się powtórka.
Zarzuciłby ktoś linkiem do (opisu) najbardziej przydatnych skryptów tego języka do matury rozszerzonej z informatyki?
Dodam, że na bieżąco piszę sobie w js'ie więc nie mam przerwy od programowania sensu stricto.

  • 16
@wolodia: Mam na myśli szeroko pojęte algorytmy, funkcje, schematy, fragmenty potrzebne do wykonania zadań na maturze.
Na przykład zapis, odczyt do pliku i takie tam, zebrane najlepiej pod jednym linkiem.
@Trustm3: Osobiście nie mam takiego gotowca ale można bardzo łatwo stworzyć samemu. Implementacji algorytmów jest masa, choćby na Wikipedii. A rzeczy takie jak I/O najlepiej sobie samemu odświeżyć i przejść naturalnie przez wszystkie możliwe błędy. Jak się wryje na pamięć czyjeś rozwiązanie to łatwo się pogubić już na maturze gdy coś nagle nie będzie działać.
@wolodia: Dokładnie, dlatego pisząc ten kod liczyłem na odpowiedź kogoś, kto orientuje się w zakresie umiejętności potrzebnym na maturę i podpowie, które z nich są najpotrzebniejsze.
@karololo: A z excela przygotowywałeś się wcześniej w jakiś sposób pod kątem matury, czy wystarczyło to czego się uczyłeś w szkole, czy w domu przy okazji? Poleciłbyś jakieś materiały opisujące najważniejsze funkcje tego programu?
@Trustm3: nie, pod kątem matury się nie przygotowywałem, po prostu to co się nauczyłem przy okazji czegoś tam ;) Na jakie studia Ci się liczy wynik z matury z informatyki rozszerzonej?