Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, czy ktoś z was mógłby polecić książkę do nauki ASP.NET MVC? Zależy mi na tym, żeby była to książka dla początkujących, nie miałem do tej pory żadnego doświadczenia z backendem, tylko .NET i odrobina frontendu, najlepiej jakby była dostępna gdzieś w internetach w wersji darmowej lub *ekhm, ekhm* trialowej, a już w ogóle cudownie jakby była po Polsku, chociaż po Angielsku również z chęcią przyjmę. Może być i .NET i .NET Core, tylko w miarę aktualna.
Próbowałem zacząć naukę z kursem z Lynda.com Mosha Hamedaniego i czytałem jedną książkę o tym, ale w obu przypadkach zaczyna się prosto i przyjemnie od jakiegoś formularza, a potem nagły skok do obsługi baz danych + Entity framework + cośtam jeszcze lub DI z Ninjectem i nie wiadomo czym jeszcze. Nie wiem, może powinienem coś innego opanować przed ASP.NETem?
#dotnet #aspnet #aspnetmvc #dotnetcote #naukaprogramowania #csharp #backend #webdev
  • 4
@SciulanyLuftem: musisz opanować wszystko to co jest Ci potrzebne oraz to co jest potrzebne do opanowania tego co jest Ci potrzebne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio, "skok" do trudniejszych zagadnień to normalna sprawa, poradnik ma na celu stworzenie jakiegoś mini projektu więc pokazuje rzeczy ogólnikowo i praktycznie.
Książki techniczne mają tę wadę, że często omawiają pewne zagadnienia bardzo szczegółowo i są przydatne właśnie wtedy, gdy
@Niebieskowaty: może faktycznie zbyt szybko rzuciłem się na książki, pewnie przez to, że C# in Depth bardzo mi pomógł usystematyzować wiedzę z .NETu, no ale właśnie - już część tej wiedzy miałem. No to nic, poszukam jakiegoś kursu wideo albo będę dalej męczył Hamedaniego aż się uda ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@SciulanyLuftem: Jeśli jesteś początkujący, to nie wymagaj od siebie zrozumienia wszystkiego w 100%. Trochę inaczej patrzy się na zrozumienie podstaw samego języka i mechanizmów, a trochę inaczej na znajomość jakichś frameworków.
Ogólnie naukę nowych rzeczy najlepiej zacząć od rozeznania z góry co i jak oraz późniejszego doczytania interesujących tematów.
Nie chodziło mi o to, że książki są złe i w ogóle początkujący nie powinni brać książek do ręki - wręcz przeciwnie.