Wpis z mikrobloga

@silvia9 Wybralem Electrolux EKK64500OX. Chciałem żeby kuchnia miała żeliwne ruszta (wytrzymałe), prowadnice teleskopowe w piekarniku (wygodne wyciaganie i sprawdzanie pieczonych potraw) i szerokość 60 cm (palniki w większej odległości położone od siebie). Większość kuchni o tych parametrach ma duże piekarniki po 66l - 75 l. W tej kuchni jest 57l, wiec szybciej się nagrzeje. Na potrzeby rodziny 4 osobowej wystarczy. Chyba ze ktoś piecze ciągle i dużo.
@gris właśnie ta sama sobie upatrzyłam :-) i chciałam ją dziś zamawiać ale jeszcze rozważałam Ekk6450 bo ma większy piekarnik ale bardziej byłam za 64500 :-) chyba się upewnilam
@silvia9 Będziemy mogli na bieżąco wymieniać się spostrzeżeniami :D Fabrycznie dysze ustawione są pod gaz ziemny. Jak masz butle trzeba będzie zmienić.
Mam gaz ziemny :) więc spoko. Będę chyba zamawiać w RTV euro AGD i zastanawiam się czy wziąć ten pakiet z zamontowaniem, to jest koszt dodatkowy 150 zł chyba myślisz że warto czy lepiej sobie znaleźć kogoś kto podlaczy, nie chce stracić gwarancji :-)
@silvia9 Pewnie gazownik z uprawnieniami który Ci podbije podłącz skasuje ze 100 zł a tu masz w cenie 150 zl wniesienie i podłączenie. Jak mieszkasz gdzies wyzej to dobra opcja nawet jak ma Ci kto ją wnieść. Ja wziąłem z ta dodatkową opłatą. Juz nie chce mi się szukać gazownika. Dość czasu spędziłem nad szukaniem odpowiadajacej mi kuchenki :)
@modessef1 wzięłam w koncu Beko. Model mogę podać jak będę w domu. Brałam 60 cm i zależało mi na zeliwnych rusztach i teleskopowych prowadnicach w piekarniku. Kupowałam dla teściowej, ona używa intensywnie i jest zadowolona. Nic sie nie dzieje. Piekarnik długo sie nagrzewa ale to moje odczucia bo w moim piekarniku jest turbo szybkie nagrzewanie. Nie mialam przekonania do tej firmy ale spoko, wszytko śmiga
zależało mi na zeliwnych rusztach i teleskopowych prowadnicach w piekarniku


@silvia9: a możesz proszę rozwinąć dlaczego Ci na tym zależało? Oszczędzi mi to szukania plusów i minusów konkretnych rozwiązań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@modessef1
żeliwne ruszta sa trwalsze, cięższe niż np. emaliowane mi sie wydaje. Nie wiem jestem kobieta, Nie znam sie na tym xD tak mi powiedział tata że takie lepsze xD jeśli chodzi o te teleskopowe prowadnice to jest to wygodniejsze jak pieczesz. Wysuwają się jak szuflada i jak potrzebujesz cos przemieszac to masz pewność że Ci blacha nie spadnie.