Wpis z mikrobloga

@wytrzzeszcz: Mogły rozdzielić się warstwy wyświetlacza(pierwsza z góry to powinien być filtr polaryzacyjny) - jak naciskasz palcem to coś się zmienia?
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Ja miałem podobnie w laptopie. Po rozkręceniu matrycy da się ją rozdzielić na dwie warstwy. Jedna taka ciemna, przezroczysta a druga taka srebrzysta. Płyn był pomiędzy dwiema tymi warstwami. Osuszyłem i działa elegancko :-)
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Ale którędyś ta ciecz musiała się tam dostać a to sugeruje, że to nie jest jednolity i szczelny element. W każdym razie pozostawienie do wyschnięcia nie zaszkodzi a mniejsza szansa popsucia LCD.
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Jak wyschnie będzie lepiej ale zacieki nadal będą widoczne. Możesz próbować rozbierać matrycę - hermetyczna nie jest ale może być sklejona/zgrzana i wtedy będzie ją trudno poskładać do stanu wyjściowego.
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: każdą matrycę się da rozebrać, ale pamiętaj żeby nic nie tykać. I z każdym rozłożeniem podświetlenie będzie coraz gorsze, bo warstwy się już nie zejdą tak idealnie jak były fabrycznie.
  • Odpowiedz