Wpis z mikrobloga

Mirki, mam do Was pytanie odnośnie #medycyna #zuzel #fmx #gollob

Głośno jest ostatnio o wypadku Tomka Golloba. Na internecie można znaleźć, że ma uszkodzony rdzeń oraz jeden z kręgów. I tu moje pytanie do specjalistów. Skoro Pastrana miał w karierze oderwanie miednicy od kręgosłupa to jak wygląda porównanie tych dwóch kontuzji. Skutki widzimy obecnie ale jestem ciekawy od strony medycznej o szansy każdego na przeżycie itp.
Nakreśli mi ktoś?
#pytanie
  • 9
@Aggy7: Możesz mieć złamany kręgosłup bez uszkodzenia rdzenia, wtedy szanse na powrót do zdrowia są chyba nawet dość wysokie. Uszkodzenie rdzenia chyba prawie zawsze wiąże się z paraliżem w jakimś stopniu.
@Aggy7: Nie interesuję się żużlem więc nie wiem co się stało ani w jednym ani w drugim przypadku ale jak mi podeślesz jakieś info to może będę coś w stanie powiedzieć ;)
Ogólnie kwestią jest stopień i miejsce uszkodzenia rdzenia.
@m4tthew
@mx_adam Czytałem swojego czasu, że również mial uszkodzony rdzeń przez to oderwanie ale w jego przypadku po prostu uczył się od nowa chodzić i jest jak jest a u Golloba rokują ponoć, że ma minimalne szansę na to, żeby stanąć na nogach. Dlatego jestem ciekawy. Rozumiem też, że rdzeń nie może się sam odbudować?