Wpis z mikrobloga

Cześć Mirabelki!
Zrobiłam sobie dziś małe miodowe SPA i mogę powiedzieć tak:
Maseczka z miodem i węglem aktywowanym - nie jestem przekonana, lekko rozjaśniła i wygładziła twarz, nieco ściągnęła, ale nie tak nieprzyjemnie. Za to mam wrażenie, że pory są jakby ciemniejsze... nie wiem czy węgiel się nie domył (zwłaszcza na skrzydełkach nosa), przecierałam potem twarz płynem micelarnym i wacik był czysty, dam mu jeszcze jedną szansę, a potem spróbuję miodu z cytryną i jogurtem. Maseczkę zrobiłam z łyżki (dużej) miodu lipowego i dwóch tabletek węgla (tych w osłonkach)
Maska z miodem i kallosem placenta na włosy - tu zadziałało aż miło. Wcześniej skalp wyskrobałam ziarenkami kawy i umyłam włosy szamponem Petal Fresh (rozmaryn i mięta - zwykle nie myję włosów, tylko pozwalam, żeby szampon po nich spływał przy spłukiwaniu), nałożyłam mieszankę (1:1 kallos i miód) - akurat ten kallos, bo chciałam dać na skalp, a on mi się wydaje dobry do mycia włosów. Całość trzymałam 15-20 min (leżałam w wannie z maską na twarzy i na włosach) no i jest re-we-lacja. Włosy są zdyscyplinowane, baby hair mi tak nie latają jak szalone (ale nie są klapnięte), czuć ładne nawilżenie - zwłaszcza na końcówkach, bo ostatnio mi się na nich porowatość zwiększyła. Zdecydowanie polecam
#mirabelkipolecajo #wlosy #uroda
  • 11
@SuperPanda: mówisz? Ja używam od miesiąca serum migdałowego z BU, i nawilża ładnie, ale nie cholery nie złuszcza, chyba pójdę na jessnera na jesień (po ostatnim zapchałam sobie skórę gównianym kremem z Ziaji (òóˇ) )
@StaryZdzich: bo aha też ładnie nawilżają jeśli są w małych stężeniach, nawet kwasek cytrynowy, ktory mamy w domu ładnie nawilża, ale to nadal nie to samo co 40% kwasu laktobionowego- on głównie od nawilżania jest, złuszczać nie złuszcza mocno, ale uczucie nawilżenia, ujędrnienia skóry jest przeogromne, mnie chyba najlepiej złuszczał kwas lha, ale jessner to kilka minut bólu, a lha prawie 2 h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kwiatencja: nie dawałam, bo olejuję przed każdym myciem i czasem mieszam maski z olejami - wiem już jak na mnie działają, teraz chciałam sprawdzić miód. Następną zrobię cccombo, a potem może nawet zamiast odżywki żółtko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba, że pytasz o to na twarz, to też nie dawałam. Przepis wzięłam z bloga kosmetycznej hedonistki.
@SuperPanda: 2h bym nie wytrzymała
@StaryZdzich: imo to troche mniej boli niż jessner, a np. takie 5% sporo mniej z tym że to waśnie trwa 2h; ja nawet 10% robię, ale wtedy wychodzę na dwór pobiegać, albo pochodzić jak jest spory wiatr, musi mi coś wiać w twarz, bo cięzko wytrzymać xd
@kwiatencja: ja zrobie tonik 12% jak kupie betaine (nadaje troche poslizgu kosmetykom, cos jak silikony i skora sie tak nie klei po kwasie
@wwwlosy_pl: o zrobię tak. Zwykle stosuję skrobię w płukance, ale mogę dodać do maski
@misja_ratunkowa: no w sumie to tak mi się wydaje, są jeszcze skatowane farbowaniem, nie widzę rozdwajania, a trudniej się je rozczesuje i szybciej tracą nawilżenie - reszta włosów jest raczej średnio porowata w kierunku do niskiej, a końcówki jeszcze się buntują.