Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady w zakupie auta.
Jeżdżę 12-letnim kombi, zaczynam coraz więcej dokładać, pora na zmianę. Niestety moja wiedza na temat aut sprowadza się do "wiem jak zatankować i gdzie wlać płyn do spryskiwaczy".
Rodzina 2+2 (jeszcze maluchy), rocznie max. 10 tys km, z czego 95% jazda w niedużym mieście.
Nie mam pomysłu na markę czy model, wiem tylko że maleństwa typu Corsa odpadają, no i nie chcę ponownie kombi (za duże do miasta, trudniej manewrować i parkować, nie korzystam tak z bagażnika). Zerkam nieco w stronę niedużych SUVów (Opel Mokka i podobne), ale to bardzo wstępny typ. Raczej nie sedan, bo większość wygląda podobnie.
Raczej nowe z salonu, do 80 tys., chyba w automacie (nie jeździłem nigdy, ale w mieście może być idealne).
Doradzicie coś?

#samochody #motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
@JohnWooden: w tej cenie znajdziesz golfa 1.4 125 KM lub 150 KM z wystarczającym wyposażeniem i DSG, Leon z lepszym wyposażeniem w takich samych pieniądzach. Te auta dość dobrze trzymają wartość i nie powinno być problemów z ewentualnymi gwarancjami w razie W.
  • Odpowiedz
  • 2
@JohnWooden: i nie powinno być problemów z ewentualnymi gwarancjami w razie W.

Oj zdziwiłbyś się. Mamy w fimie cala flotę z VAG i serwis jest nieudolny, auta (zwlaszcza Passaty) wracają z tymi samymi problemami, a gadka zaczyna się oś tego ze to na pewno użytkownik coś #!$%@?... Ludzie w serwisie to typowi wymieniacze. Na początku nawet nie szukają źródła problemu tylko wymieniają od razu część z która na pierwszy rzut oka
  • Odpowiedz
@m4rk: idź Pan w #!$%@? z VAGami i ich serwisem. Miałem Golfa VII (2.0TDI, DSG, Hihgline) jako służbówkę, zrobiłem 75kkm i oddałem tego paścia z ulgą.

@JohnWooden: zerknij na Kię Sportage. Z ryja trochę dyskusyjna, ale poza tym fajne auto. Chyba że kombi - wtedy może Focus?
  • Odpowiedz
@zygus2: z usterek co 5-10kkm lecąca na łeb geometria zawieszenia, której serwis nie potrafił poprawnie ustawić (grzebali, grzebali, a i tak było krzywo) i wmawiał mi, że wszystko cacy i w tolerancji. A przyjrzyj się ile Golfów kombi i Jett leci po autostradzie lekko boczkiem. Poza tym silnik, który potrafił zgasnąć przy ruszaniu z parkingu (skrzynia automat) i potem odpalał jak bombowiec (do tego stopnia, że za którymś razem zerwała się
  • Odpowiedz
I30 trochę się ceni, cennikowo ok. 85-90+ a planowałem zmieścić się w 80 tys.
A przy okazji - na allegro delalerzy wystawiają nowe auta, i wygląda na to (bo nie analizowałem tak bardzo dokładnie) że sporo taniej niż cennik + rabat wynikający z jakiejś tam promocji.
Z czego to wynika?
  • Odpowiedz