Wpis z mikrobloga

Sorki za tagi, może nie trafiłem ale mam #pytanie dotyczące (chyba) #programowanie . A więc poszukuję czegoś (skrypt, program?) który z otwartej strony skopiuje mi tekst i zapisze w pliku txt. Najlepiej jakby stosował także wcześniej zdefiniowane reguły.

Dla przykładu https://niebezpiecznik.pl/post/od-27-kwietnia-nie-musisz-zakladac-kominiarki-do-komputera/
Skrypt/program z wyżej podanej strony skopiuje tylko tytuł plus tekst właściwy bez komentarzy, bez odnośników do jpg ogólnie bez wszystkiego co jest zbędne. Następnie przekopiuje go do TXT zapisze we wcześniej określonej lokalizacji.

Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o Niebezpiecznik. Dodatkowo jeszcze paręnaście (parędziesiąt?) innych stron

Wiem, że raczej nic gotowego się nie znajdzie tak więc drugie pytanie: w czym najlepiej takie coś napisać? Jestem gotów nawet nauczyć się tegoż języka aby tylko zrealizować mój cel
  • 4
@tajemniczy_don_pedro: python mówisz? Dzięki, zainteresuje się tym

@indywidualny: problem w tym, że mam parędziesiąt stron w RSS (głównie technews, bezpieczeństwo itp) i chciałbym aby program z wybranych stron w feedly kopiował tekst i wrzucał do txt. Łatwiej mi później taki czysty tekst "przerobić"