Wpis z mikrobloga

@sztahoo: co ty #!$%@?? xD z matematycznego punktu widzenia x oraz 2x to jest kompletnie co innego i jesli x=3 to nie mozemy powiedziec ile rowna sie 2x? na tym obrazku masz 3 niewiadome: burger, napoj i porcja frytek
  • Odpowiedz
@sztahoo: to ewidentnie tylko twoj punkt widzenia, probujesz powiedziec, ze napoj + napoj + napoj to dla ciebie 3 napoje, ale 3 razy napoj to juz nie sa 3 napoje
  • Odpowiedz
@sonicx: to jest klasyczny przykład "co autor miał na myśli". Ja tam widzę 4 różne piktogramy reprezentujące 4 niewiadome. Druga możliwość to uwzględnianie treści obrazka. Obie wersje są poprawne. To jest ewidentny rebus do trolowania.
  • Odpowiedz
@sztahoo: moim zdaniem chodzi o szybkie rozwiazywanie, wtedy mylisz sie biorac x za + oraz pojedyncza porcje za podwojna, nie wmowisz mi, ze nie istnieje zaden zwiazek miedzy jedna porcja frytek, a dwiema
tak z grubsza to jesli przyjmiesz te obrazki za 4 rozne niewiadome to nie dostaniesz rozwiazania, a jak zobaczysz zwiazek miedzy dwiema z nich to juz tak, chyba na tym polegaja wszelkiego rodzaju problemy i zagadki
w
  • Odpowiedz
@sonicx: jak przyjmę, że to 4 różne niewiadome to dostanę nieskończenie wiele rozwiązań (układ równań nieoznaczony) co jest prawidłowym rozwiązaniem matematycznym. Skąd wiesz, że nie tego oczekiwał autor?
  • Odpowiedz
@sztahoo: no nie wiem, w szkole jak zle rozwiazywalem rownanie to dostawalem 0p
moje rozwiazanie tez istnialo, wychodzilo rownanie sprzeczne (brak rozwiazan), co tez jest prawidlowym rozwiazaniem matematycznym
oczywiscie zle sie wyrazilem mowiac, ze nie dostaniesz rozwiazania
  • Odpowiedz