Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki posiadające #xiaomi #redmi3 ! Stałem się posiadaczem wersji pro 3/32
Posiadam w nim MIUI 8.1.1.0 lecz tylko w wersji chińskiej i angielskiej. Bardzo dużo aplikacji jest z krzaczkami no i ogólnie nie ufam softom, w których nie do końca wiem, co klikam.
Powiedzcie mi czy aby wgrać polską wersję MIUI, której będzie można zaufać, muszę odblokowywać bootloader, wgrywać twrp itp itd czy jest na to jakiś inny sposób?
Pewnie jeszcze nie jedno #pytanie padnie w temacie tego sprzętu, bo nigdy wcześniej nie miałem chińskiego telefonu :)

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
@945gdvi jak się nie lubujesz w mieszaniu w telefonie to postaw zwykły Rom Global jak jest na niego. Będziesz miał pl język pełny, oficjalny system z aktualizacjami i święty spokój. Mniej roboty i nerwów przy instalacji Romu.
@leszek_SK: bootloader może być odblokowany fabrycznie? Bo obecnie próbuję go odblokować
@k__d: to chyba jakieś mniej oficjalne sposoby, boję się, że coś pomieszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PaulStone: lubuje się w takich zabawach i często zmieniałem na obecnym Samsungu, ale dopiero jak się wie o co chozi to jest spoko. Z chińczykami nie miałem do czynienia i wolałbym pierwszego nie uceglić ( ͡° ͜