Wpis z mikrobloga

Wpis dedykuję najwazniejszemu kosmetykowi w mojej pielęgnacji. Filtr przeciwsłoneczny. Bo Słońce to moj wróg. Używam go zapobiegawczo, przeciwstarzeniowo Trzeba chronić skórę, same kremy to za mało, a filtr 15 w podkładzie to dla mnie "trochę" mało.

La Roche Posay Anthelios XL ultralekki fluid.
To jest #!$%@? majstersztyk. Lekka, lejąca formuła, nie ma mowy o jakimkolwiek bieleniu, wykończenie nie jest matowe, a raczej takie jakieś... satynowo-aksamitne? Bardzo miłe w dotyku. Nie czuć go na twarzy, nie ściąga skóry, nie wysusza, nie podrażnia, makijaż nigdy mi się nie rolował.
Ultrawysoka ochrona przeciwsłoneczna - to jest najważniejsze (SPF 50+, PPD 42, nie wiem czy jest coś lepszego). Mam fioła na punkcie twarzy - dekoltu, bez tego filtru nie wychodzę na słońce.

Polecam, czasami seria Anthelios łapie się na duże promki Lifestyle w SuperPharm. Można też złapać dobrą okazję w ZikoDermo, w zeszłym roku jakimś cudem udało mi się dorwać zestaw filtr + krem po opalaniu + płyn micelarny za mniej niż 60 CBLN

#pokazkosmetyczke #mirabelkopolecajo #kosmetyki #rozowepaski
k.....i - Wpis dedykuję najwazniejszemu kosmetykowi w mojej pielęgnacji. Filtr przeci...

źródło: comment_1PdiBL4bsGPveGjQKezqLp57pk4kihzo.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • 0
@StaryZdzich Nizej link do antheliosowego postu Ziemoliny, gdzie po kolei opisuje użyte filtry.

Aqua / Water, Diisopropyl Sebacate, Alcohol Denat., Glycerin, Dimethicone, Isohexadecane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Silica,Drometrizole Trisiloxane, Isononyl Isononanoate, Zea Mays Starch / Corn Starch, C12-15 Alkyl Benzoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Ethylhexyl Triazone, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Isododecane, Phenoxyethanol, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate,Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Silica Silylate, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, PEG-8 Laurate, Caprylyl Glycol, Triethanolamine, Disteardimonium Hectorite, Tocopherol, Disodium EDTA,
  • Odpowiedz
  • 0
@StaryZdzich warto spróbować, możesz zapytać (najmilej jest z ZikoDermo, albo aptekach) o próbkę, z mocniejszych filtrów z matem używałam jeszcze Vichy Capital Soleil i Biodermy Photoderm. Może coś Ci przypadnie do gustu i skóry ;)
  • Odpowiedz
@kedi oj chodzi raczej o ten alkohol w składzie i PEGi. Teraz używam polecanego Lirene do skóry wrażliwej i mi odpowiada, ale nie byłabym sobą jakbym nie pytała
  • Odpowiedz
@StaryZdzich też go lubię, szczególnie że on z czasem, po nałożeniu, tak fajnie zatraca tlustosc i z łatwością idzie go przypudrować przez co wygląda nienagannie cały dzień ʕʔ I skórę mi uspokaja
  • Odpowiedz
  • 0
@StaryZdzich
Wrzucam Ziemolinę odnośnie Denata "
No właśnie jak formuła, która ma alkohol denat. tak wysoko w składzie może być jednocześnie kojąca? Obecność alkoholu na samym początku składu jest najczęstszym zarzutem, z jakim spotyka się nowy Anthelios. Nie umiem powiedzieć, jaka najmniejsza dawka alkoholu denaturowego powoduje wysuszenie i podraznienia, ale wiem, że ufam producentowi Antheliosa a alkohol zawarty w nowym ultralekkim fluidzie dodany jest w celu uzyskania półpłynnej konsystencji i ułatwienia
  • Odpowiedz
@kedi ale jaki to argument tym alkoholem jak jest Phenoxyethanol? Zresztą, ja Ci niczego nie odradzam, po prostu wolę nie eksperymentować na swojej twarzy, dopiero z dwa lata temu przestało mnie wypryszczać, rok temu udało mi się zlikwidować przesuszenie i skórki - chcę się tym nacieszyć ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@JajecznicaNaGrzankach płyn micelarny to takie coś do zmywania makijażu czy po prostu oczyszczenia skóry, np. rano. Ma w sobie dwa rodzaje miceli: jedne łączą się z tłuszczem, inne z wodą.
Słońca unikam, bo stosowałam leki, które powodowały fotouczulenie i mogło mnie po prostu poparzyć . Potem używałam kosmetyków z kwasami, przy których ochrona słoneczna również jest wskazana. Po trzecie - ochrona przeciwsłoneczna to pierwszy i najważniejszy krok w walce ze starzeniem
k.....i - @JajecznicaNaGrzankach płyn micelarny to takie coś do zmywania makijażu czy...

źródło: comment_IrmLue93AYAdOWoma2EpcHbomk3wC4JR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@JajecznicaNaGrzankach jeżeli chcesz, to tak. I to takim, który ma wysoką ochronę UVA, bo to to promieniowanie odpowiada za fotostarzenie się skóry.
Na zdjęciu dwa ujęcia twarzy nauczycielki, która nigdy się nie opalała. Zmarszczki po jednej stronie twarzy to efekt tego, że w jej klasie okna były tylko w jednej ścianie. A promieniowanie UVA przenika przez szkło.
k.....i - @JajecznicaNaGrzankach jeżeli chcesz, to tak. I to takim, który ma wysoką o...

źródło: comment_0TvYqwS15keiykUVFfOSUF29MkSPTvGT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz