Wpis z mikrobloga

Wpis dedykuję najwazniejszemu kosmetykowi w mojej pielęgnacji. Filtr przeciwsłoneczny. Bo Słońce to moj wróg. Używam go zapobiegawczo, przeciwstarzeniowo Trzeba chronić skórę, same kremy to za mało, a filtr 15 w podkładzie to dla mnie "trochę" mało.

La Roche Posay Anthelios XL ultralekki fluid.
To jest #!$%@? majstersztyk. Lekka, lejąca formuła, nie ma mowy o jakimkolwiek bieleniu, wykończenie nie jest matowe, a raczej takie jakieś... satynowo-aksamitne? Bardzo miłe w dotyku. Nie czuć go na twarzy, nie ściąga skóry, nie wysusza, nie podrażnia, makijaż nigdy mi się nie rolował.
Ultrawysoka ochrona przeciwsłoneczna - to jest najważniejsze (SPF 50+, PPD 42, nie wiem czy jest coś lepszego). Mam fioła na punkcie twarzy - dekoltu, bez tego filtru nie wychodzę na słońce.

Polecam, czasami seria Anthelios łapie się na duże promki Lifestyle w SuperPharm. Można też złapać dobrą okazję w ZikoDermo, w zeszłym roku jakimś cudem udało mi się dorwać zestaw filtr + krem po opalaniu + płyn micelarny za mniej niż 60 CBLN

#pokazkosmetyczke #mirabelkopolecajo #kosmetyki #rozowepaski
k.....i - Wpis dedykuję najwazniejszemu kosmetykowi w mojej pielęgnacji. Filtr przeci...

źródło: comment_1PdiBL4bsGPveGjQKezqLp57pk4kihzo.jpg

Pobierz
  • 34
@kedi
tych babydreamów to nigdzie nie ma ...
babylove to samo...nigdzie nie ma... skąd oni to brali... do tego zestawienia...

aż dziwne, że lidlowe CIEN tak dobrze wypadły a pewnie cenowo tanio.

LSF to co innego niż SPF? Cieny są LSF a nie spf...
@50HerbatGreya:
Babydream to marka własna Rossmanna, tam na pewno go znajdziesz.
Słyszałam, że Cien w ogóle ma dobre kosmetyki. Odżywki do włosów robi im L'biotica, a krem Cien Aqua jest podobno zajebisty i wygrał m.in z Vichy.
LSF to faktor europejski, SPF amerykański (chyba^^). Np. SPF 10 odpowiada LSF 5.
@kedi

50HerbatGreya tutaj masz listę drogeryjnych filtrów z podsumowaniem czy jest okej/be

Taki Babydream w tubce kosztuje 19,99
http://www.srokao.pl/2015/06/fitry-przeciwsoneczne-drogeryjne.html?m=0#

To Twój blog? :)
Imho bardzo źle, że analizowane są tylko filtry, a reszta składu jest olana. Większość kremów, które są oznaczone jako dobre, mają okropne składy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jeśli chcesz (albo ktokolwiek inny), pisz, mogę pomóc z naprawdę dobrymi kremami :) Szczególnie że z tego
@Zazdroscisz nie mój, nie jestem takim masterspecem ^^
Oj miałam trochę przebojów ze skórą, ale na szczęście jest kilka fajnych blogów, z których wyciągnęłam wnioski i dobrałam pielęgnację.
Jeżeli masz do polecenia jakiś fajny krem pod oczy (mam cienie i kilka zmarszczek) na noc, z takich bardziej treściwych, nawet bardzo, to byłabym wdzięczna za podpowiedź ^^× Od paru dni mam Vianek Odżywczy, ale jest baaardzo lekki ( ͡° ʖ̯ ͡
@kedi Właśnie przez 2 tygodnie testowałam krem pod oczy Resibo i z przykrością stwierdzam, że jest genialny ( ͡° ʖ̯ ͡°) Smutam, bo drogi, ale póki co to pierwszy, po którym naprawdę widzę znaczącą różnice, więc wygląda na to, że dokonam zakupu :D poza nim nic innego nie polecę, bo nic innego wyraźnie nie działało. Planuję przetestować jeszcze Make Me Bio z marakują, bo ma dużo fajnych składników.