Wpis z mikrobloga

@cheeky_90: Powinien wysłać go na jakiś dobry detoks. 6 ygodni w zamkniętym ośrodku pod okiem lekarzy, pod kroplówkami i przy udziale leków uspokajających może jakoś złagodziłoby objawy odstawienne, ale nie chciałbym być w jego skórze mimo wszystko.

Ludzie się pytają dlaczego jaca nie pójdzie na operację przepukliny. Zakładając, że ma ubezpieczenie zdrowotne przed taką operacją musiałby wytrzeźwieć. Dla niego byłaby to tortura zagrażająca życiu wraz z padaczką alkoholową i delirium tremens
@DostalemBanaZaSikajacegoPana tak, nagłe odstawienie bez nadzoru lekarskiego na takim etapie jest zagrożeniem życia. Już po kiokunastodniowyn ciągu alkoholowym mogą wystąpić groźne objawy zespołu abstynenckiego, które trwać mogą kilka dni. W tak zaawansowanym przypadku padaczka alkoholowa, tachykardia, zwidy, dreszcze, a co najgorsze delirium tremens jest praktycznie nieuniknione. W ośrodku detoksykacyjnym te objawy minimalizuje się poprzez wlewy odpowiednich witamin z grupy B, a także poprzez podanie benzodiazepin - najczęściej relanium.
@DostalemBanaZaSikajacegoPana wiadomo, że to również zależy od ilości spożywanego alkoholu. 4 piwa to nie jest dużo, ale gdybyś je pił codziennie przez rok to na pewno jakieś objawy wystąpią, chociażby psychiczne. Zauważ, że taki alkoholik, aby być pijanym nie musi wcale dużo wypić, ale cały czas utrzymuje stan upojenia. Pijąc 4 piwa wieczorem do rana wytrzeźwiejesz, a później w miarę normalnie funkcjonujesz.
óźniej ludzie już piją, bo boją się właśnie wystąpienia tych objawów abstynencyjnych. I to nie jest tak, że po prostu nie chcą dopuścić do kaca pijąc piwko czy setke. Taki zespół abstynencyjny jest milion razy gorszy niż standardowy kac po imprezie.


@halfmaniac: szczerze, doszedlem do lęków, i nawet boje się sobie wyobrazić co może oznaczać cała reszta , pozdro
@DostalemBanaZaSikajacegoPana: Powodzenia Mireczku. Miej silną wolę i nie daj się namawiać. Ja poznałem się kto jest prawdziwym przyjacielem właśnie na tym. Prawdziwi przyjaciele, a mam ich paru nie będą przy mnie pili alko a jak ja pije, to mnie tak #!$%@?ą, że nie tknę piwka przez nastepny miesiąc. Fałszywi - mimo że wiedzą, że jestem obecnie w abstynencji i mam z tym problem będą namawiali po 30 razy na godzinę i