Wpis z mikrobloga

#excel niestandardowe formatowanie komórek tekstowych.
Mam listę kodów i muszę je wpisać do Excela. Kod składa się z 10 cyfr i ma mieć format: 0123 4567 89.
Nie chcę go formatować jako niestandardową liczbę, gdyż excel zignoruje mi początkowe zero. Jak sformatuję go jako tekst, to nie umiem zrobić "spacji" w kodzie.
Chcę umieć tak sformatować komórkę tekstową, aby wyświetlało się xxxx xxxx xx.
Proszę, pomóżcie :]
  • 14
@poczekaj: poczekaj, nie chce mieć dodatkowej kolumny, która będzie tylko ładniej wyświetlała to, co zostało wpisane obok.
W excelu fajnie działa formatowanie specjalne, ale nie da się tam dodać nic od siebie i można jechać tylko na gotowych szablonach. Ale jeśli one działają i ktoś je wprowadził, to chciałbym umieć zrobić coś podobnego.

A, i nie chcę wpisywać ręcznie spacji. Mam tego trochę do wpisania i robię to z klawiatury numerycznej,
@matti05: Dobra, pytanie dodatkowe.
Ta metoda gryzie mi się ze sprawdzaniem poprawności danych.
Mam ustawione sprawdzanie, czy długość tekstu =10. Wpisując kod 0123456789 excel odcina 0, i wywala mi błąd, że długość tekstu jest za krótka. Ustawienie sprawdzania poprawności na dł()<=10 mija się z celem. Jak żyć?
@matti05: tak, rozumiem jak to działa, ale problem w tym, że podczas wpisywania sam nie chcę ignorować zer, bo chciałbym aby excel sprawdził czy wstukałem 10 cyfr czy mniej. Inaczej może mi się wkraść błąd, excel wyświetli 10 znaków i na gołe oko błędu nie znajdę.
@matti05: tak miałem ustawione, ale jak wpisuję 0123456789 to excel traktuje to teraz jako liczbę, ignoruje 0 i myśli, że wpisuję tylko 9 znaków. Tu jest szkopuł. Kiedy komórkę miałem sformatowaną jako tekst to nie było problemu, 0 nie było ignorowane, excel widział 10 znaków.
Stąd od razu pytałem o formatowanie niestandardowe TEKSTU ;)
Chcę umieć tak sformatować komórkę tekstową, aby wyświetlało się xxxx xxxx xx.


@plemnik_w_piwie: Nie ma takiej możliwości, aby tekst tak się wyświetlał trzeba by użyć VBA. Z drugiej strony formatowanie liczb podane wyżej pozwala wprowadzać kody bez początkowych zer - w zależności jak często takie zera występują - może to ułatwić życie użytkownikom. Jako regułę poprawności proponowałbym "Pełna liczba" "Większa od 0", lub większa od innej wartości, jeśli wiadomo, że w