Wpis z mikrobloga

Mam takie do was pytanie Miraski budowlańce, a mianowicie jaki strop wybrać.

Mam dwie wyceny na terive około 10 tyś złotych i na akermana około 5 tyś.

Stemple i deski mam ze swojego lasu, a w hurtowni mi powiedzieli że przy Akermanie więcej roboty, stemplowania, desek, drutu i wyjdzie podobnie jak teriva.

Sam już nie wiem... Jakie są wasze doświadczenia ?

#budujzwykopem #budownictwo
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sebaaaxy:
Patrząc na rysunki i biorąc pod uwagę oparcie słupów więźby dachowej, rozpiętości i zróżnicowany rozkład ścian nośnych moim zdaniem nie ma większego sensu stosować innego stropu aniżeli monolityczny. Jeśli się mylę to ktoś mnie pewnie poprawi, ale w stropach gęstożebrowych w miejscach posadowienia słupów trzeba wykonać ukryte żebra żelbetowe. Jeśli w przyszłości będziesz chciał jakiś słup przesunąć o 40cm to może być problem. Dach, który chcesz wykonać jest stosunkowo ciężki i nie ryzykowałbym stawiania słupa w miejscu pustaków i kilkucentymetrowej warstwy nadbetonu. Oczywiście strop żelbetowy ma też swoje wady i pewnie będzie droższy, ale skoro został już zaprojektowany i policzony to nie widzę rozsądnego uzasadnienia zmian.

- Do stropu żelbetowego tam gdzie to możliwe dodałbym, żeby w trakcie budowy włożyli do deskowania stryropian lub styrodur o kilkucentymetrowej grubości. Podobnie jak na zdjęciu.
  • Odpowiedz