Wpis z mikrobloga

Mam takie do was pytanie Miraski budowlańce, a mianowicie jaki strop wybrać.

Mam dwie wyceny na terive około 10 tyś złotych i na akermana około 5 tyś.

Stemple i deski mam ze swojego lasu, a w hurtowni mi powiedzieli że przy Akermanie więcej roboty, stemplowania, desek, drutu i wyjdzie podobnie jak teriva.

Sam już nie wiem... Jakie są wasze doświadczenia ?

#budujzwykopem #budownictwo
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sebaaaxy: Robocizna będzie sporo droższa przy stropie Akermana,bo praktycznie potrzeba wykonać deskowanie jak w monolitycznym, a dodatkowo sporo stali będziesz musiał dokupić i zapłacić za przeprojektowanie stropu. Co masz w projekcie?
  • Odpowiedz
@sebaaaxy: bo przy monolitycznym więcej roboty( ͡° ͜ʖ ͡°)
rób monolityczny bo jest pewnie z 10 cm cieńszy niż teriva a to póżniej będziesz musiał zgubić na schodach a nie zawsze jest miejsce aby dodać jeden stopień a i wysokość stopni nie zawsze można zwiększyć...
Deski ze stropu możesz później jeszcze wykorzystać np na deskowanie dachu i wcale nie będzie cię kosztował drożej.
  • Odpowiedz
@sebaaaxy: jeśli zmienisz na terivę to i tak ktoś musi zrobić projekt stropu od nowa a raczej nikt nie zrobi tego za darmo,no i nie wiem dokładnie czy taka zmiana nie powinna być zgłoszona do urzędu a dodatkowo sprawdź w projekcie jakie zmiany są dopuszczalne przez jego autorów(gdzieś w treści opisu jest taki wykaz)
  • Odpowiedz
to dlaczego nie strop drewniany (połączony z konstrukcją więźby dachowej)?


@RoBee: bo pewnie projektant oparł konstrukcję dachu na stropie,rozwiązaniem mogłyby być wiązary kratownicowe ale to zabiera miejsce na poddaszu(chociaż i tak można tam wygospodarować niezły stryszek)
@sebaaaxy: może te wiązary będą dla ciebie bo chociaż są droższe od zwykłej więźby to nie potrzebujesz stosunkowo drogiego stropu i w sumie możesz zaoszczędzić,no i projekt zrobią ci gratis u producenta.
  • Odpowiedz
@sebaaaxy: Skoro w projekcie jest strop monolityczny, czyli tradycyjny wylewany na budowie to radziłbym zostać przy tym stropie. Większa sztywność stropu i tak jak powiedział @darek-jg jest cieńszy, co może być istotne np. przy ściankach kolankowych, schodach. Wszelkie zmiany klasyfikowane przez projektanta jako nieistotne muszą być wpisane w projekcie i dzienniku budowy. Zmiana konstrukcji stropu jest naturalnie zmianą istotną, ale z tego co się orientuję to projektanci klasyfikują ją
  • Odpowiedz