Wpis z mikrobloga

@qps666: tak jest wszędzie, poczytaj na forach, jak Polacy myją się przed wejściem na basen. Zjawisko zaobserwowałem na basenach w Poznaniu, Polkowicach, Lesznie, w Poznaniu na Termach. Generalnie omijam baseny, bo na samą myśl przechodzi mnie obrzydzenie, bleeeeeeee....
  • Odpowiedz
Fajnie, a jak z dojazdem? Wydaje mi się, że sens budowania takich gigantycznych obiektów jest wtedy, gdy wiadomo, że na zabawę tam przyjedzie nie tylko okolica, ale zjeżdżać będą ludzie z całego kraju a nawet Europy (skoro np. Skandynawowie tłumnie kupują bilety lotnicze na weekend do Krakowa, żeby przejść się po galerii krakowskiej i zrobić zakupy, to spokojnie kupiliby bilet na weekend żeby się zreksować w takim parku), ale do tego potrzebna
  • Odpowiedz
@yeloneck: @yeloneck: Ferrari World też postawili pośrodku niczego, ponad 30km od Abu Zabi.
Już niedługo z Wręczy do Warszawy w 30 min będzie można dojechać (aktualna rozbudowa S8), więc odległość od miasta stosunkowo nieduża.

Taka inwestycja pośrodku niczego pozwala w łatwy sposób uruchamiać kolejne inwestycje w okolicy - centra handlowe, sklepy, ośrodki rozrywki, nowe osiedla (pracownicy gdzieś będą chcieli mieszkać). Dużo łatwiej, szybciej i taniej niż na granicy
  • Odpowiedz
klasycznie, zróbmy coś na skalę krajową, największe, najlepsze. Postawmy to w jakimś zapiździewie górnym, o którym nikt nie słyszał xD 50km od Warszawy.


@yeloneck: Koło czego jest np. taka Tropikalna Wyspa w Niemczech? Masz tam gdzieś w pobliżu jakieś duże miasto?
  • Odpowiedz
Wysunięte w stronę Łodzi. Pomiędzy A2 i S8. Niedaleko Żyrardowa, trochę dalej Skierniewic. Nie zdziwiłbym się jakby jeździły darmowe autobusy ze stacji kolejowych. Z dojazdem więc nie powinno być problemu, nawet dla ludzi bez samochodu. Na pewno lepiej niż budować bardzo blisko czy w samej Warszawie korkując jakąś część miasta.
  • Odpowiedz
@Pippo: Ode mnie jakieś 10 min :)
Poczytałem komentarze i padło kilka uwag o słabej lokalizacja. Jeśli inwestorzy chcą wydać 150mln euro to musieli kilka razy wszystko skalkulować zanim podjęli decyzję.

Otóż z Wawy dojazd samochodem po przebudowie "Gierkówki" zajmie pewnie z 30-40 min. Z Łodzi dobrą godzinę, autostrada a2, później obwodnicą Żyrardowa.
Z aglomeracji Śląskiej do 3h. Przy czym wąskim gardłem będzie sam zjazd z S8 na 50tkę. Aktualnie ten zjazd się często blokuje, nie wyobrażam sobie co będzie się działo po otwarciu POP. Podobno jednym z warunków budowy parku była decyzja o przebudowie zjazdu.
Poznań sądzę, że też około 3h autostradą. Wrocław S8, pewnie
  • Odpowiedz
@yorar: Plany takie były ale ministerstwo blokowało inwestycje - wg tego co słyszałam zalecono badania środowiska naturalnego czy oby na pewno na terenie nie znajdują się zwierzęta pod ochrona itd. (miejscowość dalej swoją miejscówkę mają bobry, łosie też czasami się pojawiają). Do tego też przeprowadzano badania geologiczne podłoża.

@TenTypPjes: @salamandraplamista: Teraz dojazd wygląda tak teraz ale w planach jest cała infrastruktura komunikacyjna. Czy wyrobią się to
  • Odpowiedz