Wpis z mikrobloga

Mam taki dysk, data na nim to 2003 (z bardzo starego laptopa). Da się w ogóle podłączyć ten dysk do komputera/zakupić kieszeń? Próbowałem kablami, które są praktycznie na szerokość te same, jednak to złącze w dysku wydaje się niższe. Kupiłem również kieszeń na takie szerokie złącze - musiałem zwrócić bo również nie dało się go podłączyć.
#dyski #hdd #komputery #pamiec
Mikseth - Mam taki dysk, data na nim to 2003 (z bardzo starego laptopa). Da się w ogó...

źródło: comment_lXEWLVQAXT8l0zBjmgsLLQTXN3K3u7L7.jpg

Pobierz
  • 14
@Mikseth: Już chyba znalazłem o co chodzi - dyski ATA 2.5 cala potrzebowały przejściówki aby podłączyć je pod taśmy 3.5, takie coś jak poniżej na zdjęciu. Może to Ci jest potrzebne? Podejrzewam że te kieszenie o których wspominałeś też były na ATA 3.5 cala, a nie na ATA 2.5 cala.
Tutaj widzę coś, co obsługuje ATA 2.5 cala jak i 3.5 cala - w Twoim przypadku powinno to działać (ale nie
dobry_programista - @Mikseth: Już chyba znalazłem o co chodzi - dyski ATA 2.5 cala po...

źródło: comment_oXh10yjy8UFGfl0tp9MO5b7SRhgFEzvj.jpg

Pobierz
@Mikseth: Nie potrzebujesz tutaj zworki - bez zworki jest w trybie Master, zresztą jeśli planujesz to podłączać przez to co Ci zaproponowałem to tam raczej to bez znaczenia czy zworka jest czy nie ma.
Ta taśma co pokazałeś to jest od 3,5 cala dysku - trochę szersza.
EDIT: jeśli jednak byś podłączał do kompa, to w nowych biosach i tak masz opcję wskazania z którego dysku startuje komp - więc tutaj