Wpis z mikrobloga

#odkryjswietokrzyskie

Szydłówto niewielka miejscowość niemal w całości otoczona murem. Bardzo podoba mi się panujący w nim klimat, czuć trochę jakby było się w średniowieczu albo w jakiejś Grze o Tron. W przeszłości Szydłów był jednym z miast królewskich, oprócz murów miejskich mieścił się w nim też niewielki zamek, którego pozostałości można nadal oglądać.

Oprócz murów miejskich znajdziemy tu też inne atrakcje ze złotego okresu miasta przypadającego na XV wiek. Najbardziej rozpoznawalnym i charakterystycznym elementem jest Brama Krakowska, położona przy drodze wojewódzkiej. W Szydłowie jest też kilka niewielkich jaskiń, najciekawsza według mnie to ta najmniej znana nad którą można zaparkować (w relacji jest zdjęcie)

Co jest ogromnym plusem Szydłowa? To, że bilety są dość tanie (bilet normalny 8 zł, ulgowy 4) a w wersji economy można część rzeczy obejrzeć bezpłatnie.

Pełna relacja i zdjęcia dostępne tutaj: http://roadtripbus.pl/szydlow/

#odkryjswietokrzyskie <<<---- jeśli się podobało to zapraszam do obserwowaniu tagu, będzie mi również miło jeśli dasz plusika.

Kolejny artykuł w ramach serii pojawi się na stronie i mirkoblogu już za 2 dni!
Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje miejsc, które warto odwiedzić to piszcie w komentarzach.

Miłego dnia!

#podrozujzwykopem #staszow #szydlow #sredniowiecze #swietokrzyskie #twierdzakrzyzowiec
MG78 - #odkryjswietokrzyskie

Szydłówto niewielka miejscowość niemal w całości otoc...

źródło: comment_Eo7jhliJSHqP35QXfunZ9OOEeri1Y3nF.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@MG78: Dodam że gmina słynie z licznych sadów głównie śliwkowych, na zamku organizowane jest Święto Śliwki. Z atrakcji niedaleko znajduje się Zalew Chańcza oraz Kurozwęki z uroczym pałacykiem i żubrami.

A na trasie Szydłów - Raków tuż za Osówką (dobre truskawki) chodziło się do lasu na grzyby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jackieboy: Ja już mam w okolicy inne dobre miejscówki na wypadek zombie apokalipsy ;D Chociaż okoliczne sady spoko bo owoców dużo. Tylko żeby nie mieć pecha i nie paść w pierwszych dniach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MG78: staaary, to jest obiekt mojej wiecznej rozkminy - czy to miejsce ma być dobrze bronione i rozwinięte wraz z np. przydomową elektrownią (ale też jako obiekt pierwszego lepszego ataku "Zbirów". Czy jednak coś bardziej skrytego. Rozpocznij dyspute w osobnym wpisie na mirko -> gorące masz pewne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz