Wpis z mikrobloga

Hej, jeżeli ktoś z Was jest z Krakowa lub okolic, to zapraszam na kolejny meetup Crypto Cracow organizowany przez moich dobrych znajomych należących do grupy kilkudziesięciu osób odpowiedzialnych za rozwój i wdrażanie technologii Blockchain w naszym kraju pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji :).

#bitcoin #blockchain
  • 40
  • Odpowiedz
@bitcoin: no właśnie. Nie przyjdę bo tam nie ma nic na temat bitcoina a nic innego mnie nie interesuje. A może i dobrze, że to nie ma nic wspólnego z bitcoinem bo ministerstwo niech trzymq się jak najdalej od bitcoina. Na pewno nie interesują mnie żadne projekty rządowe.

Bitcoin i państwo to jak ogień i woda, wzajemnie wykluczają się.
  • Odpowiedz
@pawlo74: Wejdź na profil Crypto@Cracow i zobacz czym się zajmujemy albo sprawdź o czym był poprzedni meetup: https://p2p.systems/2017/03/25/cryptocracow-1-meetup-summary/

Pierwszy meetup był o Bitcoinie, drugi będzie o Blockchain z perspektywy IBM (prelegent jest sceptykiem, tak na marginesie), kolejny o Ethereum. Jak masz coś ciekawego do powiedzenia o Bitcoinie to ponawiam zaproszenie.
  • Odpowiedz
@bitcoin: Dziękuję, nigdy nie zniżę się się do poziomu aby słuchać o krypto-fiacie ethf a tym bardziej mówić. Tacy programiści to zagrożenie dla mnie. Poważne zagrożenie i nie, nie przesadzam. Zagrożenie dla mojej wolności.
  • Odpowiedz
@bitcoin: nie jestes w btc od dzis, co sklania cie do wspolpracowania z rzadem, a 2 to ze dzisiaj jest fajna Pani minister cyfry. to nie znaczy ze po nastepnych wyborach tez bedzie.

ja nie atakuje waszego spotkania, tylko ze to wszystko idzie w zla strone. a puste haslo BLOCKCHAIN nic nie znaczy i nie wprowadzi zmian na miare wynalezienia kola
  • Odpowiedz
@XKXK: trafiłeś w sedno. Strata czasu i pieniędzy, jedna wielka mistyfikacja. Po co nam byłby bitcoin gdyby to miało mieć coś wspólnego z rzadami? Wypaczenie idei i powrót do fiata.

Rząd może sobie używać bitcoina ale tylko z pozycji takiej jak każdy z nas i tyle. Na tym powinny kończyć się kontakty państwa z bitcoinem.
  • Odpowiedz
@XKXK: @pawlo74:
Współpracuję z rządami, żeby zniszczyć Bitkojny od środka ( ͜͡ʖ ͡€).

Blockchain to nie puste hasło. Dla przykładu, ciekawym zastosowaniem jest notaryzacja dokumentów na Blockchainie Bitcoinowym. Podobnie jak z praktycznie niepodrabialnymi transakcjami, można uzyskać niezaprzeczalną historię dokumentów elektronicznych i przez to wyeliminować antydatowanie.
  • Odpowiedz
@bitcoin: ja to wszystko rozumiem ale doprowadza mnie do szału, że nie mówią bitcoin tylko "blockchain" jakby bitcoin był slowem zakazanym przez nich bądź faktycznie to są tak głupi ludzie, że nie rozumieją kryptowalut.
  • Odpowiedz