Wpis z mikrobloga

Mirki #telefony #android #gsm - potrzebuje porady.

Mam telefon Asus ZenFone Max (pierwsza edycja). Od pewnego czasu GPS zaczyna mieć problemy z łapaniem sygnału - wyszukiwanie trwa zdecydowanie dłużej niż kiedyś, częściej też gubi sygnał w czasie jazdy samochodem.

Problem znika po restarcie ale po kilku minutach pojawia się znowu. Wykluczam wpływ aplikacji - systemu nie upgrade'owałem, przywrócenie do ustawień fabrycznych również nie pomaga. Wszystkie aplikacje z autostartu zablokowane. Obstawiam albo planowane postarzanie albo po prostu uszkodzenie, bo zdarzyło mu się parę razy rąbnąć o ziemię (na szczęście w pokrowcu+szkło na ekranie).

Macie jakieś pomysły, co z tym zrobić, ew. możecie polecić jakiś telefon 2xSIM+koniecznie karta SD, mocna bateria i dobry aparat ? Na bajerach w postaci super szybkiego internetu mi nie zależy.

Dzięki :)
  • 2
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: spróbował bym jeszcze wszelkiego rodzaju apek typu GPS Test i za jej pomocą wyczyszczenie wszelkiego rodzaju cache AGPS czy innych. Ponadto wyczyszczenie cache Google Maps, Google Play oraz ew. innej nawigacji której używasz. Też miałem problem z GPS w Samsung Galaxy S3 Mini - objawy były podobne. Niestety nie pamiętam dokładnie nazwy apki..
  • Odpowiedz