Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu obiecałem Wam trochę głębszą analizę na gruncie prawa oraz podatków co do Bitcoina i innych kryptowalut. I tak oto za sprawą nowego członka zespołu beawsnt, który zajmie się tylko działem prawnym. (a także obiecanym kiedyś działem "mining", ale o tym kiedy indziej)

Pamiętajcie, aby artykuł traktować jako formę informacyjną, a nie jako pełnoprawną podstawę do podejmowania decyzji, niech tekst będzie pomocą przy przygotowaniu własnych próśb o interpretacje podatkowe. Nie ma w Polsce jeszcze szerokiej regulacji i opisu prawnego kryptowalut, ale projekt kryptopomocnik chce dołożyć swoją cegiełkę do tego, aby pomóc i przyśpieszyć w stworzeniu takich regulacji.

Artykuł będzie aktualizowany lub rozwijany w specjalnej sekcji "regulacje" dostępnej na stronie. Więc polecam ją śledzić, gdyż ignorantia iuris nocet (nieznajomość prawa szkodzi) .

Jeżeli macie jakieś pytania na gruncie prawnym i podatkowym odnośnie kryptowalut to zapraszam do pisania ich w komentarzach w artykule, gdyż autor tekstu będzie mógł tam na nie odpowiedzieć. Wybrane pytania zostaną przez nas użyte w naszym piśmie do odpowiednich urzędów w celach interpretacji, a następnie zostaną opisane w kolejnych artykułach.

https://kryptopomocnik.pl/regulacje-prawne-podatkowe-bitcoin/
#bitcoin #kryptowaluty
  • 6
@pociag: Niestety nie mogę się z Tobą spierać, zgadzam się.. To jest jedynie opis przygotowany przez prawnika, który śledzi kryptowaluty od strony prawnej i podatkowej. Forma musi być taka, aby tekst miał wartość prawną. Z czasem kiedy będziemy uzyskiwać interpretację z urzędu, będziemy pisać bardziej po "Kowalskiemu".