Wpis z mikrobloga

Lista polecanych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł
do 5000 zł
do 6000 zł
do 7000 zł
do 8000 zł
do 10000 zł
powyżej 10000 zł
Promocje i okazje.

Krótka informacja na temat wydajności procesorów i kart grafiki.
Uwagi, gwarancja i serwis.
Lista polecanych dysków SSD.

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału, zaś linki są zawsze te same i prowadzą do najbardziej aktualnego zestawienia, więc wystarczy sobie zapisać/dodać do ulubionych jeden wpis zamiast czekać na to aż dodam nowy.

Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
  • 96
  • Odpowiedz
Moj kumpel kupił Asusa gl552vw używkę 3miesieczna na olx za 2000 zł + klucz na forze 3 horizontal. Myślicie ze deal zycia?


@SHDY: To była dobra oferta, deal życia zrobiło 15 osób kupując erazera z 1070 GTX za 3900 zł.

czy szukać czegoś za te 3100 zł?

Będzie musiał mi podziałać ze 3 lata, trochę lubię pograć, dysponuję kwota do
  • Odpowiedz
Czemu praktycznie nie ma Samsungów? Czytałem że są jedyni z najbardziej niezawodnych.


@atencjon: Samsung wycofał się produkcji laptopów i próbuje od kilku lat sprzedać ten dział, no przynajmniej poza ultrabookami, które wciąż oferują w USA.

x220 zamiast x230 też styka? brak hdmi i brak klawiatury wyspowej ale to chyba zależy od indywidualnego podejścia bo wiele osób woli tą klawiaturę w starym
  • Odpowiedz
szukam lapa na prezent i generalnie nie mam wysokich wymagań wiec chciałbym jak najtaniej ale żeby jednak nie było to jakieś padło. Fajnie jakby był z ssd, miał win 10 i ... chodziły simsy 4 jakieś sugestie? Bo porównując wymagania gry to mam wątpliwości co do sporej liczby tanich procesorów


@utede: Musisz podać budżet, najtańszym laptopem na którym odpalą simsy, który jednak będzie padłem ideapad 100 z i3-5005 i 920m, ale bez systemu oraz ssd za 1589 zł.

Pytanie - dlaczego w ssd nie polecasz 250 samsung Evo, w większych pojemnościach już tak?

Przy 1TB masz chyba błąd, bo dwa dyski 500
  • Odpowiedz
@Pustulka: co sądzisz o Lenovo Y700-17, bo nie widzę go w zestawieniu? Zastanawiam się nad zakupem go w wersji i7, 8 GB RAM-u i HDD+SSD, a potem dołożeniem do niego następnych 8 GB RAM. Masz jakieś konkretne powody, dla których pominąłeś ten model? Ma jakieś wady, których nie widzę? Dla uzupełnienia dodam, że mam jakieś 4400 na laptopa plus stojącą koło mnie kość RAM-u ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Pustulka: dzięki, MSI wydaje się naprawdę spoko, ale mam jeszcze jedno szybko pytanie - Lenovo ma w słabszej karcie 4 GB RAM-u, MSI w mocniejszej tylko 2. Będzie jakaś różnica między nimi, czy ten RAM ograniczy?
  • Odpowiedz
@Pustulka: może nie do końca to opisałem, ale chodzi o to, że w Lenovo jest 960m z 4gb RAM-u, a w proponowanym przez ciebie MSI 1050 z tylko 2gb, nawet w wariantach za ponad 5 tysięcy.
Pytałem więc, czy na pewno MSI będzie działał lepiej, bo karta może lepsza, ale ma o połowę mniej RAM-u
  • Odpowiedz
a w proponowanym przez ciebie MSI 1050 z tylko 2gb, nawet w wariantach za ponad 5 tysięcy.


@frogi16: MSI bez SSD równo za 4.5k.

Pytałem więc, czy na pewno MSI będzie działał lepiej, bo karta może lepsza, ale ma o połowę mniej RAM-u

Wejdź w link do purepc, który podałem wyżej i sam oceń, zestawiają tam obie wersje 1050 z 960m, który ma 4GB vram, jak pewnie sam zauważysz dodatkowe
  • Odpowiedz
@Pustulka: Możesz polecić jakiegoś laptopa w przedziale 1200-1300zł? Polecałeś Lenovo B50-80 z Pentium 3825U, ale niestety już nigdzie go w tej wersji nie znalazłem.
  • Odpowiedz