Wpis z mikrobloga

Lista polecanych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł
do 5000 zł
do 6000 zł
do 7000 zł
do 8000 zł
do 10000 zł
powyżej 10000 zł
Promocje i okazje.

Krótka informacja na temat wydajności procesorów i kart grafiki.
Uwagi, gwarancja i serwis.
Lista polecanych dysków SSD.

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału, zaś linki są zawsze te same i prowadzą do najbardziej aktualnego zestawienia, więc wystarczy sobie zapisać/dodać do ulubionych jeden wpis zamiast czekać na to aż dodam nowy.

Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
  • 96
  • Odpowiedz
@Pustulka: Mireczku. Mam laptopa Della Latitude E6410 którego kupiłem za 400 zł. Zastanawiam się czy by czasem nie zmienić na coś lepszego. Szukam czegoś tylko do pracy biurowej, do prowadzenia działalności gospodarczej. Nawet nie wiem czy warto kupić coś sensownego do 1000-1500 zł czy pozostać przy tym laptopie co mam. Jak myślisz?
  • Odpowiedz
@Pustulka: Kolego, kawał znakomitej roboty - w oparciu o to co napisałeś wybrałem z grubsza okolice tego czego szukam. Najbardziej jestem w tym momencie nastawiony na Dell E7270 czy bałbyś się na moim miejscu 14-dniowej gwarancji rozruchowej? Czy jest ew. coś jeszcze na co jako laik powieniem zwrócić uwagę przy tym laptopie?
  • Odpowiedz
@Bonifacy90: Obejrzyj sobie tego 9560 od zakazanego wyżej, wymiarami jak typowa 14-stka, na nhl.pl musiałbyś się zapytać jak obecnie wygląda sprawa z przeniesieniem gwarancji u niego, ale sam wybór całkiem niezły biorąc pod uwagę co jest dostępne albo pójście po pełnej cebuli i zakup t440p za 1500 zł.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Cześć, co sądzisz o Clevo? Warto, nie warto? Zastanawia mnie przy tych laptopach czy nie chodzą zbyt głośno, bo zależność podzespoły - cena dosyć przyzwoita.
  • Odpowiedz
@Pakites: Cenowo pewnie jest nieźle z 1050 Ti, ale w podobny pułapie da się wyłapać laptopy czy to z playa bądź z 1050 i lepszą kulturą pracy, bo nie ukrywajmy, że clevo ciche nie będzie.
  • Odpowiedz
@Pustulka: zastanawiam się nad 17", koniecznie dysk SSD (128gb) i HDD (1tb), przeznaczenie głównie pod internety/filmy, z gier gram tylko w Overwatch i nic więcej w sumie. laptop ten raczej 95% czasu spędzałby w domu, chciałbym żeby posłużył mi tak z 3-4 lata minimum. najlepiej do 4-4.5k zł. zależy mi też na cichym trybie pracy.
W tym zakresie cenowym widzę u ciebie tylko MSI GL72 i ewentualnie Clevo. zdecydowanie clevo
  • Odpowiedz
@niemasprawy:

chciałbym żeby posłużył mi tak z 3-4 lata minimum. najlepiej

Ciężko będzie, multimedialne laptopy są projektowane tak na trochę minimum ponad 24 miesięczną gwarancję, co nie oznacza, że nie popracują dłużej, ale trzeba uważać na np. zawiasy.

najlepiej do 4-4.5k zł. zależy mi też na cichym
  • Odpowiedz
@Scorub:

Typowo pod gry dla młodszego brata.

Myślę, że ciekawsze byłyby MSI GT72 z 980m lub 1060 GTX(preferowane) bądź HP Omen 17 z 1060 GTX. Przejrzyj sobie dział ogłoszenia na nhl.pl

Z nowych z chociaż kiepską matrycą to pewni Dell 7567 z 1050 Ti.
  • Odpowiedz
@Pustulka: A powiedz mi jeszcze co byś wybrał:
Dell 5767
Czy tego
MSI GL72?

Dell ma w sobie SSDka, natomiast MSi nie ma SSDka, ale ma 4 rdzenie. No i generalnie MSI 16ramu dostaje dopiero
  • Odpowiedz